Про це повідомляє колумніст The Guardian Саймон Тісдалл, підкреслюючи, що НАТО повинно активніше діяти.
За словами Тісдалла, поразка України не є лише теоретичним питанням, тому необхідно розглянути, які наслідки можливі в разі її програшу у війні.
Він зазначив, що Україна протистояла російському вторгненню «протягом 40 жорстоких і кривавих місяців», під час яких її народ зазнає руйнівних атак.
«Десятки тисяч людей загинули або були поранені, мільйони втратили свої домівки. Горять промислові підприємства, магазини, школи, лікарні та електростанції України, її родючі сільськогосподарські угіддя спустошені. Її діти залишилися без батьків, травмовані або викрадені», — написав колумніст Guardian.
Він зауважив, що світ не зумів зупинити це кровопролиття, незважаючи на численні заклики, але Україна, маючи менше зброї та людей, ніж її ворог, продовжує опір.
Тісдалл вказав на те, що український «героїзм серед жахів» став буденністю, однак така байдужість виглядає дедалі недоречно, враховуючи рекорди дронових атак щоночі, ослаблення підтримки та мирних зусиль з боку США і виснаження українських солдатів на фронті.
«Питання, яке вже не є гіпотетичним, стає дедалі реальнішим: що станеться, якщо Україна впаде?» — запитав колумніст Guardian.
Він висловив думку, що це стане епічною стратегічною невдачею Заходу, що, возможно, перевищить катастрофи в Афганістані та Іраку.
«Негативні наслідки для Європи, Великої Британії, трансатлантичного альянсу та міжнародного права дійсно лякають. Ця думка повинна зосередити увагу», — підкреслив Тісдалл.
Колумніст Guardian зауважив, що очевидно, що Україна не перемагає, з моменту, коли її контрнаступ зайшов у глухий кут наприкінці 2023 року. Він нагадав, що протягом більшої частини 2025 року російські війська продовжували просуватись у Донецькій області та інших місцях, незважаючи на великі втрати, які нещодавно перевищили 1 мільйон.
«Хоча значного прориву з боку Росії не відбулося, для незахищених захисників України війна вже стала щоденною екзистенційною боротьбою. Те, що їм вдалося тримати позиції, вражає», — зазначив Тісдалл.
За його словами, питання про те, як довго Україна зможе утримувати лінії фронту на суші та у повітрі, в дипломатичній та політичній сфері, викликає серйозні сумніви, адже їй не вистачає людських ресурсів, боєприпасів та ракет-перехоплювачів.
Колумніст Guardian підкреслив, що, незважаючи на це, Україна здатна завдати потужного удару у відповідь, посилаючись на Курську операцію та знищення російських стратегічних бомбардувальників під час операції Павутина.
Раніше стало відомо, що Генеральний секретар НАТО Марк Рютте 14 липня прибуде до Вашингтону. 15 липня він зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, державним секретарем Марко Рубіо та міністром оборони Пітом Гегсетом.