Словаччина планує укласти угоду з Єврокомісією та партнерами ЄС до вівторка, аби забезпечити свою енергетичну безпеку в умовах намірів зупинити імпорт російського газу. Інакше уряд блокує новий пакет санкцій проти Росії.

Про це повідомив прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо 12 липня, передає Reuters.

За його словами, Братислава прагне укласти політичну угоду з Єврокомісією та партнерами по ЄС до вівторка. Мова йде про запевнення, що Словаччина не постраждає через відключення російського газу.

“Нам потрібно здобути щось у цій боротьбі, хоча це не буде абсолютним досягненням. Ми сподіваємося на політичні зобов’язання та гарантії від партнерів і Комісії, щоб ця проблема не лягала лише на плечі Словаччини”, — заявив Фіцо.

Він підкреслив, що однією з основних тем переговорів є обмеження транзитних зборів, які Словаччина буде змушена платити за альтернативні маршрути постачання газу, не пов’язаного з Росією.

На даний момент Словаччина отримує основну частину блакитного пального від російського “Газпрому” за довгостроковим контрактом, що діє до 2034 року. Це приблизно 3,5 мільярда кубометрів газу щорічно.

Після того, як Україна зупинила транзит російського газу через свою територію наприкінці 2024 року, Словаччина почала отримувати частину постачань через Туреччину та Угорщину.

Для ухвалення пропозиції Єврокомісії щодо зупинки імпорту російського газу потрібна лише більшість голосів у Раді ЄС, але санкції проти Росії вимагають одностайності. Саме тому Словаччина пов’язує ці два питання і наразі блокує новий пакет санкцій, поки не отримає гарантії безпеки для своїх енергетичних інтересів.

10 липня канцлер Німеччини Фрідріх Мерц звернувся до прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з проханням терміново зняти блокаду з ухвалення наступного пакета санкцій ЄС проти Росії.

У відповідь Фіцо зауважив, що уряд Німеччини має бути зацікавлений у тому, щоб Словаччина отримала достатню кількість газу за прийнятною ціною після зупинки поставок російського газу в ЄС з 1 січня 2028 року. Тож, на його думку, Німеччина могла б активніше сприяти вирішенню цієї ситуації, замість емоційних заяв.

Ціновий ліміт на російські нафтопродукти передбачає зниження з $60 до $45 за барель. Однак після відмови США та G7 підтримати цю нову стелю, ряд країн-членів почали ставити під сумнів доцільність такого рішення, зокрема, Греція, Кіпр та Мальта.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.