Сполучені Штати Америки запровадили обмеження проти значного кіберугруповання з Росії – компанії Aeza Group та пов’язаних з нею міжнародних мереж.
Про це інформує Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США.
1 липня, у вівторок, OFAC додало до санкційного списку Aeza Group через її участь у “сприянні кіберзлочинній діяльності, яка загрожує жертвам у США та в інших країнах”. Також до списку потрапило дві споріднені компанії та чотири особи, які займають керівні посади в Aeza Group.
Згідно з інформацією, наданою Національним агентством з боротьби зі злочинністю (NCA) Великої Британії, OFAC також включило підставну компанію Aeza Group, що діє на території Великої Британії.
Відомо, що постачальники послуг надійного хостингу (BPH) надають доступ до спеціалізованих серверів та іншої комп’ютерної інфраструктури, що допомагає кіберзлочинцям, зокрема вимагачам, викрадачам особистої інформації та наркоторговцям, уникати виявлення та протистояти терміновим діям правоохоронних органів для припинення їх злочинної діяльності.
Група Aeza має свій головний офіс у російському Санкт-Петербурзі.
Представники OFAC заявили, що Aeza Group надавала послуги BPH зловмисним групам програм-вимагачів і шкідливого програмного забезпечення, таким як Meduza та Lumma, які використовували ці хостинг-сервіси для атак на оборонні підприємства США і технологічні фірми, а також на інших жертв у різних куточках земної кулі.
Інфокрадії застосовуються для збору особистої ідентифікаційної інформації, паролів та інших секретних даних від скомпрометованих жертв. Ці дані часто перепродаються на даркнет-ринках з метою отримання прибутку, що робить таких операторів невід’ємною частиною кіберзлочинного середовища.
Крім того, стало відомо, що Aeza Group розміщувала програми-вимагачі BianLian, панелі для викрадення даних RedLine і BlackSprut, що стосується російського ринку заборонених наркотичних речовин у даркнеті.
Даркнет-магазини наркотиків дозволяють анонімно замовляти та пересилати наркотики через інтернет, що робить їх сучасним і все більш значущим елементом у незаконному обороті наркотиків як у США, так і в усьому світі.
Представники OFAC наголосили, що вся власність і частки заблокованих осіб, які перебувають у Сполучених Штатах або є в розпорядженні чи під контролем осіб США, підлягають блокуванню.
“Крім того, будь-які підприємства, які належать, прямо чи опосередковано, індивідуально або разом, на 50 відсотків або більше одній чи кільком заблокованим особам, також підлягають блокуванню“, – зазначили у заяві.
Наразі прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо відмовився підписувати 18-й пакет санкцій ЄС проти Росії у його поточному вигляді, висунувши три ключові вимоги.