Китай демонструє стійкість перед тарифами, які запровадив Дональд Трамп, у той час як економіка США відчуває негативні наслідки від «торговельної війни».
Про це зазначає «Asia Times».
Видання інформує, що економічне зростання Китаю в першій половині року перевищило 5%, а експорт до інших країн, не рахуючи США, залишається стабільним. Після повернення Трампа на посаду та його обіцянок «доказати Китаю, хто тут господар», саме економіка США постраждала від його політики.
«Торговельна війна Трампа 2.0» проявляється у непередбачуваних і болісних наслідках для американців — від спаду зростання на 0,3% у першому кварталі до зростання інфляції та зниження попиту на житло. Трейдери облігаціями опинилися в безладді через хаос, викликаний тарифами Трампа, його планами витрат і нападами на незалежність Федерального резерву. Чим довше Китай не піддається тиску, тим складніше Трампу буде переконати свою аудиторію в успішності його стратегій.
«Asia Times» зазначає, що загрози Трампа щодо запровадження 50% податку на Бразилію (з якою США мають позитивне сальдо в торгівлі) свідчать про зміну акцентів від економічної стратегії до особистих нападів. Це може бути пов’язано з невдоволенням Трампа через притягнення Бразилією колишнього президента Жаїра Болсонару до відповідальності за імовірну спробу державного перевороту у 2022 році.
Подібно, дії Трампа щодо Японії свідчать про те, що «емоції переважають над його торговельною стратегією». Роздратований невдачею прем’єр-міністра Японії Шігеру Ісіби підписати торговельний договір, Трамп заявив, що Токіо може зіткнутися з 25% митом на додаток до його 25% глобального податку на автомобілі.
У той же час Китай не має наміру йти на поступки Трампу. Лідер Китаю Сі Цзіньпін поки не пропонує конкретних компромісів. Хоча наприкінці червня Трамп заявляв про підписання угоди з Китаєм, офіційні особи в Пекіні стверджують, що переговори щодо американо-китайської торговельної угоди все ще перебувають на початковій стадії.
Темпи економічного зростання Китаю на рівні 5,2% підкреслюють, що Сі Цзіньпін був готовий до тактики Трампа 2.0 більше, ніж вважали у Вашингтоні. Стратегія диверсифікації торговельних потоків до ринків поза США виявилася успішною, оскільки експорт різко виріс.
Видання підсумовує, що Трамп намагається відновити глобальну промислову систему, яка вже не існує. Глобалізація та різноманітні ланцюги постачання значно ускладнюють зміну торговельних відносин за допомогою «тупих інструментів старої економіки».
«Зараз над ринками нависає питання: що робитиме Трамп, коли зрозуміє, що його торговельна війна провалилася? Що станеться, коли Трамп усвідомить, що інвестори фактично ігнорують його заяви?», — ставить запитання «Asia Times».
Нагадаємо, що за другий квартал 2025 року надходження від митних зборів у Сполучених Штатах Америки досягли рекордних $64 мільярдів, що на $47 мільярдів більше, ніж у аналогічному періоді минулого року. Цей значний приріст доходів є наслідком митної політики президента Дональда Трампа і небажання більшості торговельних партнерів США вживати симетричні заходи у відповідь.