У Києві на “Арсенальній” 15 липня відбувся студентський протест проти можливого призначення Андрія Вітренка на посаду міністра освіти і науки. Він є головою бюджетної комісії Київради та заступником глави МОН.
Про це повідомляє КИЇВ24.
Студенти висувають дві ключові вимоги: звільнити Андрія Вітренка з посади заступника міністра освіти і науки та заблокувати його призначення на посаду міністра освіти чи виконуючого обов’язки міністра.
Ця акція тривала два дні – перший день протесту відбувся вчора. Студенти несли гасла, які закликали не допустити призначення Вітренка міністром і домагалися його звільнення.
Серед організаторів мітингу були ГО “Українська асоціація студентів”, ГО “Українські Студенти за Свободу”, а також студентські самоврядування Українського католицького університету, Київської школи економіки та Національного університету Києво-Могилянська академія.
У соціальних мережах студенти Українського католицького університету закликали всіх приєднатися до мітингу під назвою “Вітренка на вітер”, висловлюючи свій протест проти його можливого призначення. Вітренка охарактеризували як фігуранта корупційних схем, “плагіатора” та особу, яка “підриває довіру до освіти”.
З серпня 2021 року Андрій Вітренко займає посаду першого заступника міністра освіти і науки. Студенти вказали на його зв’язок з командою колишнього міністра Сергія Шкарлета, а також на численні звинувачення в плагіаті.
Матеріал про можливі недосконалості в працях Вітренка раніше публікувався на сайті “Плагіат і фальсифікація в наукових працях”, але наразі був видалений. Аналіз, опублікований активістами ініціативи “Дисергейт”, зазначав УП цього квітня, вказував на наявність плагіату в кандидатській дисертації Вітренка “Ринок рекламних послуг у трансформаційній економіці”, а також на подібності з працями російських і казахстанських учених в інших його дослідженнях.
Сам заступник міністра заявив, що готовий відстоювати свою честь і гідність, якщо Національне агентство з питань якості вищої освіти не виявить плагіату в його роботах.
Не так давно Андрій Вітренко провів онлайн-зустріч зі студентами, де він коментував звинувачення в плагіаті, повідомило “Вчися медіа”.
Відповідаючи на запитання про можливий зв’язок із людьми, підозрюваними у корупції в справі з отримання землі під забудову у столичному бізнесмена Дениса Комарницького, Вітренко запевнив, що “ніяк не пов’язаний” і навіть не має його контактів.
Андрій Вітренко також зазначив студентам, що не отримував пропозицій очолити МОН, але в разі такої пропозиції готовий її розглянути.