В Українському домі 18 липня відкривається виставка “Мистецтво після 2000-го. Глосарій”, яка досліджує історію перших двадцяти років XXI століття через призму мистецтва.
Про це повідомляє Український дім.
Проєкт вивчає трансформацію мистецьких висловлень на фоні соціокультурних змін в Україні через роботи 70 українських художників і художниць.
За словами організаторів, експозиція буде структурована як подорож через “глосарій” сучасного українського мистецтва. Куратори виставки створили власний поетичний словник, натхненний художніми роботами, виставками та філософськими концепціями, які допомагають осмислити сучасність.
До “глосарія” увійшли сім ключових термінів:
- “Пам’ятникам не ставлять пам’ятники”;
- “Тіло, яке хоче бути ландшафтом”;
- “Дифузія ідентичності”;
- “Пропаганда світу моєї мрії”;
- “Суспільство спектаклю”;
- “Активна оптика часу, що проходить зі швидкістю світла”;
- “Війна написів”.
Ці поняття пов’язані з творами Дани Кавеліної, Крістіни Мельник, Стаса Волязловського, Катерини Лисовенко, Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського, а також концепціями Ґі Дебора і Поля Вірільйо.
Проєкт веде глядачів від одного терміна до іншого, розкриваючи еволюцію мистецької мови, яка змінюється разом із часом, шукаючи нові форми висловлення.
- ДЕ? Український дім, вул. Хрещатик, 2
- КОЛИ? 18 липня — 24 серпня (вт-нд, з 11:00 до 19:00)
- СКІЛЬКИ? Повний квиток — 120 грн, для школярів та студентів — 50 грн, для деяких пільгових категорій вхід безкоштовний