У Литві депутати від Союзу Вітчизни – Литовських християнських демократів (TS-LKD) подали в Сейм зміни до законодавства, що мають на меті заборонити громадянам Литви, які також мають паспорти ворожих країн, створювати або бути членами політичних організацій.

Про це інформує LRT.

Громадяни ворожих Литві країн, насамперед ті, що мають зв’язки з російськими олігархами, можуть намагатися впливати на політичні партії. З метою запобігання такій діяльності ми вводимо обмеження, щоб такі особи не стали засновниками чи членами політичних партій, а також не могли фінансово підтримувати їх через членські внески чи іншим чином“, – зазначила Даля Асанавічюте-Гружаускене, одна з авторів ініціативи.

Згідно з інформацією Департаменту державної безпеки (ДДБ), Росія, Білорусь та Китай вважаються ворожими Литві країнами.

Росія інвестує значні ресурси, щоб впливати на демократичні та політичні процеси по всьому світу, зокрема в нашому регіоні. Ця терористична держава використовує всі можливості, щоб втручатися в наше життя. Ситуація, коли громадяни Росії можуть бути засновниками та членами литовських політичних партій, становить загрозу національному безпеці Литви“, – додає представниця консерваторів.

Проєкт закону також передбачає оновлення процедури, за якою політичні партії щорічно подають до Міністерства юстиції списки своїх членів. Пропонується зобов’язати партії вказувати в цих списках осіб з множинним громадянством та зазначати їхнє громадянство.

За словами консерваторів, небезпека, пов’язана з громадянами ворожих країн, була продемонстрована журналістським розслідуванням, опублікованим у виданні Redakcija на початку липня. У ньому стало відомо, що одним із засновників партії “Зоря Німану” є Альвідас Брусокас, який має як литовське, так і російське громадянство та більшу частину свого життя провів у РФ, підтримуючи тісні зв’язки з олігархами.

Під час парламентських виборів минулого року Брусокас сплатив членський внесок у розмірі 2,5 тис. євро за “Зорю Німану” та ще 2,7 тис. євро пожертвував на виборчу кампанію. Водночас Брусокас участі у виборах не брав.

Відповідно до чинного законодавства, громадяни Литви та громадяни країн Європейського Союзу (ЄС), що проживають у країні, мають право брати участь у діяльності політичних організацій та їхніх передвиборчих кампаніях.

Нагадаємо, що литовська розвідка фіксує активну кампанію КДБ Білорусі через соціальні мережі, що спрямована на вербування білорусів, які проживають за кордоном.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.