Глава МЗС України Андрій Сибіга повідомив, що підписав наказ, який з 7 липня запроваджує нову структуру Міністерства закордонних справ.

Про це Сибіга повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Сибіга підкреслив, що нова структура відповідає реаліям війни та найкращим європейським і світовим дипломатичним практикам.

Зокрема, у міністерстві більше не буде департаменту роззброєння.

“Цей підрозділ вже давно знімався, але на момент його існування він дійсно виконував свої функції. Україна більше не буде роззброюватися, тому в новій структурі з’явиться Департамент міжнародної безпеки та оборони України”, – зазначив Сибіга.

Також в МЗС буде створене окреме управління НАТО. Раніше інтеграція в ЄС і НАТО була об’єднана в один департамент, відомий як “ДЄН”.

Тепер у нас буде департамент Європейського Союзу та управління НАТО. Департамент зосередиться на безпосередньому вступі України до ЄС, а управління НАТО надасть новий імпульс нашій інтеграції до повноправного членства в Альянсі”, – повідомив міністр.

Створюється нове управління санкційної політики, коли раніше питання санкцій були “розподілені” між різними департаментами. Це управління буде відповідати за посилення тиску та координацію елементів різних пакетів, синхронізацію, аналіз дотримання санкційних режимів, закриття шляхів їх обходу тощо.

Серед регіональних департаментів будуть перший та другий європейські, департаменти Латинської Америки та Карибського Басейну, Азії та Тихого океану, Близького Сходу та Північної Африки, Африки та африканських регіональних організацій. Управління США та Канади буде відокремлене від Департаменту Латинської Америки та Карибського Басейну.

В МЗС буде введено функціональний розподіл заступників. Відтепер буде перший заступник, який куруватиме головні напрями, заступник міністра з питань європейської політики, заступник міністра з міжнародної безпеки, заступник міністра з глобальних питань та публічної дипломатії, а також заступник міністра з цифровізації.

Спеціальний представник тепер буде лише з питань Африки, а Близький Схід і Північна Африка “будуть виділені” в окремий департамент.

З’являться також нові окремі управління, такі як управління недружніх країн. Сюди входитимуть не тільки Росія, але й її союзники, такі як Північна Корея та Білорусь. Ці управління займатимуться не двосторонніми відносинами, а протидією загрозам.

Центральна Азія буде переведена в окреме управління.

Департамент економічної дипломатії та відновлення займатиметься не лише пошуком нових ринків і підтримкою українських експортерів, але й процесами залучення міжнародної допомоги для відновлення України.

Раніше в МЗС було управління закордонного українства, тепер створено департамент світового українства та гуманітарної співпраці.

Департамент міжнародного права і міжнародно-правової протидії агресії буде займатися, зокрема, питаннями притягнення Росії та її громадян до відповідальності за вчинені злочини.

HR-служба тепер називатиметься департаментом персоналу і буде зосереджена переважно на залученні нових кадрів і підвищенні мотивації.

Нова роль та значення в системі МЗС отримають Державна установа “Український інститут” і Дипломатична академія України імені Г. Удовенка, яку планується перетворити на повноцінний вищий навчальний заклад.

Також з’являться нові окремі підрозділи, такі як відділ кібердипломатії і сектор інновацій та штучного інтелекту.

Нещодавно глава МЗС країни-агресора РФ Сергій Лавров озвучив нову порцію пропагандистських тверджень, заявивши, що Україна нібито повинна закріпити “денацифікацію” та “демілітаризацію” в можливій мирній угоді.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.