Внаслідок атаки дронів по новому безпечному конфайнменту, або саркофагу, ЧАЕС у лютому 2025 року, об’єкт “Укриття” зазнав значних пошкоджень. У ньому наразі виявлено понад 300 дірок та отворів різного діаметру. Головна кранова система також пошкоджена та не функціонує.

Після атаки російськими дронами в лютому 2025 року у саркофазі Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) виявили понад 300 дірок та отворів. Попередня оцінка фізичної цілісності великої аркової споруди “Укриття” показала великі пошкодження. Про це йдеться у заяві Генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Маріано Гроссі. Зазначається, що на ЧАЕС тривають розслідування для визначення масштабів пошкоджень, завданих саркофагу після атаки дрона.

“Знадобилося кілька тижнів, щоб повністю загасити пожежі, спричинені ударом. В результаті аварійних робіт у зовнішній обшивці арки НБК утворилося приблизно 330 отворів, кожен із середнім розміром 30-50 см”, – йдеться у заяві.

Згідно з інформацією, наданою групі МАГАТЕ на місці, попередня оцінка фізичної цілісності великої аркової споруди виявила наступні значні пошкодження:

  • панелей з нержавіючої сталі зовнішнього облицювання,
  • ізоляційних матеріалів,
  • значної частини мембрани, розташованої між шарами ізоляційних матеріалів, що запобігають потраплянню води, вологи та повітря.

Крім того, команду МАГАТЕ поінформували, що головна кранова система саркофага (MCS) НБК, яка включає зону північного гаража для обслуговування кранів, була пошкоджена внаслідок удару дрона та наразі не функціонує. Інші системи НБК, що забезпечують відповідні функції безпеки, такі як радіаційний моніторинг, сейсмічний моніторинг, дезактивація та поводження з радіоактивними відходами, енергопостачання та протипожежний захист, працюють.

“На Чорнобильській АЕС додали, що системи опалення, вентиляції та кондиціювання повітря залишаються працездатними, проте після інциденту з безпілотником вони не експлуатуються… Ми поступово отримуємо повнішу картину серйозних пошкоджень, завданих ударом дрона. Для їх усунення знадобиться чимало часу та коштів”, – наголосив Гроссі.

За даними МАГАТЕ, на Чорнобильській АЕС досі не спостерігається підвищення рівня радіації. Це свідчить про відсутність викиду радіоактивних матеріалів внаслідок удару.

Конфайнмент більше не працює: у Greenpeace вразили заявою

Нагадаємо, ще у березні 2025 року Інформатор писав, що новий безпечний конфайнмент (НБК) на Чорнобильській атомній електростанції після удару російського дрона 14 лютого 2025 року більше не функціонує так, як планувалося. Можливо, його доведеться замінити. Такого висновку дійшли у Greenpeace після візиту спеціальної місії міжнародної природоохоронної організації на ЧАЕС.

Також ми розповідали про процес гасіння на ЧАЕС. Так, станом на 22 лютого 2025 року рятувальники виявили на Чорнобильській АЕС новий осередок тління. Він напевно виник після пожежі, що здійнялася внаслідок дронової атаки РФ на Київщину 14 лютого. Рятувальники все ще намагалися провести розбирання безпечного конфайнменту над осередком тління, аби загасити його й не допустити розростання пожежі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Джерело

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.