Європейський Союз намагається показати єдність у переговорах щодо торговельної угоди зі США, проте внутрішні суперечки між країнами-членами можуть послабити його позиції на цих переговорах.

На цю тему інформує Politico.

Несмотря на публічні заяви про спільну позицію, країни ЄС не завжди займають однозначну думку щодо співпраці з Білим домом. Це зумовлене тим, що 27 країн ЄС орієнтуються на власні внутрішні інтереси та виборців, що ускладнює формування чіткої переговорної позиції для комісара ЄС з питань торгівлі Мароша Шефчовича. Країни розділилися на два блоки, представники яких захищають національні інтереси.

На останньому етапі переговорів Брюссель знову наполягав на зниженні базового тарифу в 10%, введеного Дональдом Трампом. Однак, як зазначає Брандо Беніфей, який очолює делегацію Європейського парламенту у Сполучених Штатах, існують розбіжності: деякі країни готові прийняти 10% мита, щоб уникнути інших ставок, в той час як інші вважають цей тариф надто високим.

Речник Комісії з питань торгівлі офіційно спростував це, запевняючи, що рівень консультацій з державами-членами був вищим, ніж зазвичай, що забезпечило «вражаючий рівень єдності».

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц та прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні є найбільш активними прихильниками швидкого підписання угоди, навіть якщо це вимагатиме більших поступок з боку Білого дому. Мерц підкреслює важливість термінових дій для захисту німецьких галузей, таких як хімічна, фармацевтична та автомобільна промисловість, які страждають від високих тарифів. Зі свого боку, Мелоні вважає 10-відсоткові тарифи «не особливо значущими».

У той час як Париж і Мадрид виступають за більш жорстку позицію, прагнучи протистояти «грубій переговорній тактиці» президента США. Президент Франції Еммануель Макрон, який раніше наполягав на скасуванні всіх тарифів, тепер розглядає можливість погодитися на 10-відсотковий тариф за певних умов, пропонуючи «компенсацію на товари, що постачаються зі Сполучених Штатів».

Менші країни ЄС також намагаються захистити свої чутливі галузі і не бажають нести відповідальність за загальний торговельний профіцит блоку зі США, у формуванні якого беруть участь декілька країн, перш за все Німеччина.

Якщо переговори цього тижня завершаться невдачею, ці розбіжності можуть підірвати здатність блоку завдати значної шкоди економіці США, адже міністри торгівлі ЄС зустрінуться 14 липня для ухвалення остаточного рішення щодо заходів у відповідь.

Раніше Politico зазначало, що Дональд Трамп обіцяв прем’єр-міністру Великобританії Кейру Стармеру «історичну» торговельну угоду, зменшуючи 25-відсоткові тарифи на ключовий експорт Великобританії, однак поки ці тарифи залишаються в силі.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.