Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн провела «вдалий обмін» думками щодо торгівлі з президентом США Дональдом Трампом під час телефонної розмови.

Про це зазначає Politico, посилаючись на представника Єврокомісії Стефана Де Кеерсмакера.

«Я можу підтвердити, що відбулася розмова між президентом фон дер Ляєн і президентом Трампом, і що це був позитивний обмін думками», — повідомив прес-секретар. Він відмовився дати будь-які додаткові деталі стосовно змісту або тривалості бесіди.

У Єврокомісії також підтвердили, що займаються підготовкою торгової угоди між ЄС та США. «Ми сподіваємося досягти принаймні принципової угоди зі США до 9 липня», — заявив під час прес-брифінгу речник ЄК з питань торгівлі Олоф Гілл.

Гілл додав, що переговори зараз «перебувають на початку фінальної стадії», принаймні в контексті принципової угоди.

«Ми абсолютно готові досягти принципової угоди до середи. І ми працюємо на повну потужність над цим», — зазначив він.

23 травня президент США Дональд Трамп оголосив про введення 50% тарифу на всі товари, імпортовані з Європейського Союзу, починаючи з 1 червня 2025 року. Проте 26 травня Трамп повідомив, що вирішив скасувати своє рішення після недільної розмови з президенткою Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн. Він підкреслив, що вирішив продовжити торговельні переговори з ЄС до 9 липня. Пізніше у Truth Social президент США написав, що це було «його приємно продовжити дедлайн».

1 липня стало відомо, що Євросоюз готовий погодитися на торговельну угоду зі США, що міститиме універсальне мито в 10% на значну частину експортної продукції блоку. У Брюсселі при цьому наполягають на зниженні ставок для основних секторів виробництва з боку Вашингтона.

4 липня повідомили, що представники ЄС поки не досягли прогресу в переговорах із Білим домом щодо мит, і цілком ймовірно, що укласти торговельну угоду до 9 липня не вдасться.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.