Відомо, що перша леді, яка народилася в колишній Югославії, регулярно нагадує чоловікові про жертви російських авіаударів по українських містах.
У понеділок під час бесіди в Овальному кабінеті Дональд Трамп зазначив: “Я повертаюся додому і кажу першій леді: “Я сьогодні спілкувався з Володимиром (Путіним), у нас був чудовий діалог”. А вона у відповідь: “Справді? А в цей час знову удар по (українському) місту“.
Це зізнання свідчить про те, що 55-річна Меланія має на чоловіка значно більший політичний вплив, ніж вважалося раніше. Вона останнім часом часто перебувала поза Вашингтоном – в Мар-а-Лаго у Флориді та в Trump Tower у Нью-Йорку поруч із сином Барроном, який навчається в Нью-Йоркському університеті.
У травні повідомлялося, що з моменту інавгурації чоловіка Меланія провела в Білому домі менше 14 днів. Її інтерес до війни в Україні можна зрозуміти завдяки її походженню – вона народилася в 1970 році за “залізною завісою” і не раз висловлювала шану Рональду Рейгану, президенту, який переміг у холодній війні проти варварських режимів.
Меланія часто спілкується із сином словенською мовою, а сама вона та Баррон зберігають паспорти країн ЄС. Згідно зі словами журналістки та біографа Мері Джордан, “взаємодія Меланії з Україною не є дивною, оскільки вона виросла в колишній Югославії, де Росії ніколи не симпатизували”.
Джордан також додала: “У неї більше досвіду, ніж у багатьох членів кабінету, коли йдеться про донесення своєї позиції”. Батько Меланії, Віктор Кнавс, якому 81 рік, продовжує відвідувати Словенію, що допомагає їй бути в курсі політичних настроїв у Європі.
“Її батьківщина повністю підтримує Україну, і люди там шоковані тим, що США могли б зупинити постачання зброї“, – говорить Джордан.
Напередодні Дональд Трамп оголосив, що уклав угоду про постачання Україні 17 систем протиповітряної оборони Patriot, більшість з яких, за його словами, незабаром опиняться на полі бою. Він також дав Росії 50 днів на укладення мирної угоди з Україною, у противному випадку США введуть «дуже серйозні тарифи».