На фоні рекордних атак дронів-камікадзе Shahed-136, Україна впроваджує комплексну відповідь: Нацгвардія «Азов» сформувала спеціалізовані «антишахедні» підрозділи, і вітчизняні інженери готують до використання новітні FPV-дрони-перехоплювачі.

Про це повідомляє спеціалізований портал The War Zone.

Корпус Нацгвардії «Азов» оголосив набір до нового підрозділу, що спеціалізується на боротьбі з іранськими дронами Shahed, які Росія активно використовує проти України. Як зазначив капітан Андрій «Хак» Данилюк, новий підрозділ передбачає створення FPV-груп, технічних команд та аналітичних центів. Його основна перевага — мобільність та здатність оперативно реагувати на загрози в найуразливіших районах.

«Це не тимчасове посилення, а розвиток системної спроможності стати ключовим елементом у протидії ворожим БПЛА на оперативно-тактичному рівні», — наголосив Данилюк у коментарі порталу The War Zone. Він підкреслив, що підрозділ буде діяти асиметрично, комбінуючи традиційні засоби протиповітряної оборони з новітніми технологіями.

Водночас, українські інженери розробляють FPV-дрони-перехоплювачі, які здатні ефективно знищувати Shahed-136. Вони будуть в рази швидшими (більше 200 км/год), можуть підніматися до 6 км у висоту та оснащені автономними системами наведення.

Як відзначила Ольга Бігун, співзасновниця компанії Anvarix, бойові частини цих дронів повинні важити від 600 до 1200 г, щоб забезпечити знищення цілі, навіть за непрямого влучання. Перехоплення може здійснюватися як прямим ударом, так і за допомогою фугасної боєголовки, яка вибухає поблизу та генерує хмару уламків.

FPV-перехоплювачі мають ще одну перевагу — вартість. У порівнянні з дорогими ракетами класу Patriot PAC-3 (близько $4 млн за одиницю), дрони є значно більш економічним рішенням для знищення «Шахедів». Водночас вони доповнюють роботу вже залучених NASAMS, ASRAAM, мобільних груп з кулеметами та системами радіоелектронної боротьби.

Обсяги атак дронів-камікадзе різко зросли. Лише 9 липня Росія випустила по Україні 728 дронів і ракет, з яких понад 400 — Shahed та їх аналоги. У ніч на 21 липня таких ударів було понад 426. Згідно з даними The War Zone, Росія більше не покладається виключно на Іран — на заводі в Татарстані щомісяця виготовляють до 2000 аналогів Shahed, і Москва планує ще більше збільшити виробництво.

В умовах такої загрози розгортання високотехнологічних перехоплювачів та створення мобільних «антишахедних» підрозділів, зокрема підрозділу «Азову», може значно зміцнити здатність України захищати критичну інфраструктуру та населені пункти від масованих повітряних атак.


Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.