Кабінет Міністрів ухвалив ряд рішень у рамках останньої реформи уряду, зменшивши кількість міністерств на чотири.
Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Уряд прийняв рішення реорганізувати Міністерство національної єдності, яке очолював підозрюваний у корупції Олексій Чернишов. Це міністерство буде приєднано до Мінсоцполітики, створюючи нове — Міністерство соціальної політики, сімʼї та єдності України.
Таким чином, Мінсоцполітики отримає бюджетні призначення, заплановані у 2025 році для Міністерства національної єдності, а саме:
- «Керівництво та управління з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій» у сумі 83 млн гривень за загальним фондом державного бюджету (видатки споживання) на програму «Керівництво та управління у сфері соціальної політики»;
- «Забезпечення інформаційного суверенітету України на тимчасово окупованій території, а також прилеглих до неї територіях, інформування населення про небезпеки вибухонебезпечних предметів» у сумі 56 млн гривень за загальним фондом державного бюджету (видатки споживання) на нову бюджетну програму;
- «Забезпечення виконання завдань і заходів із підтримки українців за кордоном та сприяння їхньому поверненню в Україну» у сумі 150 млн гривень за загальним фондом державного бюджету, з них видатки споживання — 142 млн гривень, видатки розвитку — 7 млн гривень на нову бюджетну програму.
Також уряд ухвалив рішення про ліквідацію Міністерства аграрної політики та продовольства та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Функції цих міністерств будуть передані Міністерству економіки, що призведе до створення нового — Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України.
Додатково ліквідовують Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості. Його повноваження будуть передані Міністерству оборони.
У новій редакції Положення про Міноборони України вказано, що міністерство є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який формує і реалізує:
- державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, в сфері оборони й військового будівництва в мирний час та особливий період;
- державну промислову політику, державну військово-промислову політику, а також політику у сфері оборонно-промислового комплексу та авіабудування;
- державну політику у сфері космічної діяльності.
Сьогодні, 21 липня, новопризначена прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко провела перше засідання нового складу уряду.
«Кожен міністр має в максимально короткі строки визначити конкретний план дій. Без абстракцій. Ці плани будуть представлені публічно, обговорені з профільними комітетами Верховної Ради, а далі — регулярна звітність. Повинні вийти на швидкий темп», — заявила Свириденко.
Нагадаємо, Володимир Зеленський призначив 16 нових послів України.