Про це зазначено у заяві міністерства у неділю.

У відомстві пояснили, що більшість українців, які опинилися в КПП “Даріалі”, мають серйозні судимості та були засуджені за численні тяжкі або особливо тяжкі злочини, тому “в інтересах державної безпеки їм було відмовлено у в’їзді” до Грузії.

Проте грузинська сторона запропонувала українській стороні кілька механізмів безпечної евакуації та повернення людей з так званої нейтральної зони на їхню батьківщину. Ми надали варіанти повернення цих осіб на батьківщину повітряним і морським транспортом. Українська сторона поки що вирішила не повертатись морем та не ухвалила конкретне рішення щодо їхньої евакуації”, – зазначили в міністерстві.

У відомстві також відзначили, що “тривають спільні консультації” для узгодження механізму безпечного повернення цих людей додому, включаючи їх повітряне транспортування.

Сподіваємося, що українська сторона своєчасно ухвалить рішення щодо повернення своїх громадян на батьківщину”, – підкреслили в МВС Грузії.

Йдеться про близько 80 громадян України, які відбували покарання за скоєні злочини в українських в’язницях і унаслідок окупації опинилися під контролем Росії, а врешті по завершенні термінів були депортовані нею до грузинського кордону.

Нагадаємо, що в Тбілісі в суботу відбулася акція під гаслом “Ні російським виборам” на фоні планів провідних опозиційних партій бойкотувати місцеві вибори 4 жовтня.