В Італії розглядають можливість віднести давно обговорюване будівництво мосту до Сицилії, вартість якого становить 13,5 млрд євро, до військових витрат у світлі нової мети НАТО витрачати 5% від ВВП.

Про це повідомляє публікація Politico.

Італія, що є членом НАТО, має один із найнижчих показників витрат на оборону: минулого року на військові потреби було виділено лише 1,49% від ВВП. У той же час уряд Джорджи Мелоні прагне реалізувати план спорудження найдовшого у світі підвісного мосту через Мессінську протоку до острова Сицилія.

Міністр закордонних справ Антоніо Таяні та міністр інфраструктури Маттео Сальвіні підкреслюють, що міст має не лише чисто економічне, а й стратегічне значення для НАТО, про що було зазначено в урядовому звіті у квітні.

Зараз ще немає офіційного рішення про класифікацію мосту як об’єкта безпеки. Водночас, найближчим часом, імовірно, проходитимуть подальші переговори для “оцінки реалістичності цього кроку”.

Італія має кілька вагомих аргументів для обґрунтування необхідності будівництва мосту. З цільових 5% ВВП, які вимагає НАТО, 3,5% призначено на основні витрати на оборону, а 1,5% можуть бути спрямовані на більш широкі стратегічні цілі, до яких належить також інфраструктура.

Представник італійського Міністерства фінансів також зазначив, що надання мосту статусу військового об’єкта допоможе уряду подолати деякі економічні та технічні перепони, які раніше заважали його реалізації.

Протягом десятиліть спроби збудувати міст, довжина центральної частини якого становить 3,3 кілометра, стикалися з проблемами, пов’язаними з високими витратами, складністю будівництва в сейсмічній зоні та переселенням місцевих жителів. Новий статус “дозволить обійти бюрократичні бар’єри та судові спори з місцевою владою, яка може оскаржити рішення уряду, стверджуючи, що міст завдасть непропорційної шкоди їхнім землям,” сказав представник Міністерства фінансів.

Також зазначається, що це “сприятиме залученню фінансування, особливо у наступному році, для будівництва мосту.”

Опозиційні партії заперечують як необхідність спорудження мосту, так і його зарахування до витрат на оборону.

Нагадаємо, що уряд Італії планує видати майже 500 тисяч нових робочих віз для громадян країн поза ЄС у період з 2026 по 2028 рік, щоб боротися з нестачею робочої сили.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.