Більше півсотні розпоряджень, які були передані начальнику “військової” адміністрації Києва з початку 2025 року, досі не отримали свого підпису. Як повідомляють у КМДА, це ускладнює функціонування міста. Мова йде про другорядні питання, серед яких навіть курйозні – Тимур Ткаченко не узгоджує статус пам’ятки природи місцевого значення для Дуба Мозолевського.

Про затримки у погодженні більше 50 питань у КМВА розказали в “цивільній” адміністрації Києва. Вони зазначили, що станом на 7 липня 2025 року існують 54 проєкти розпоряджень, які досі чекають на розгляд. Деякі з них, такі як, наприклад, прохання про видачу ліцензії для ясел-садка №134 у Святошинському районі, були подані ще 10 січня – через 10 днів після призначення Ткаченка на посаду.

Насправді, уточнили в КМДА, список є ще більшим, оскільки деякі проєкти розпоряджень не включені, бо вони стосуються військових питань. Загалом питання, які піднімали у КМДА, і “ветували” у військовій адміністрації, є різноманітними. Серед них — затвердження заходів з оновлення зелених зон у Києві, надання дозволу Національному університету біоресурсів і природокористування України використовувати власний ботанічний сад, визначення величини оренди житла для однієї особи.

Крім того, є й важливіші питання, що стосуються сектору оборони, зокрема, безкоштовна передача автомобілів, які були визнані гуманітарною допомогою. Також є питання, пов’язані з компенсацією шкоди за “прильоти” у Києві. З початку березня у КМВА вже “висить” питання про створення комісії, яка має обстежити пошкоджене унаслідок атак РФ критично важливе промислове обладнання. Без підпису Ткаченка також залишився проєкт затвердження програми технічного розвитку метрополітену на 2025 рік.

Цікаво, але найбільше питань, які чекають свого розгляду в КМВА, стосуються статусу пам’яток рослинності. Ткаченко не розглядає “екзистенційно важливі” документи щодо Дуба Мозолевського (Оболонський район), Каштану Ковніра (Печерськ), Платанів Липського (також там). Багато питань, поданих зовсім нещодавно – у липні – стосуються статусу критичного виробництва для різних ТОВ та КНП. Можливо, це пов’язано з ймовірними відключеннями електроенергії: установи чи бізнеси, які потрапили до цього списку, не можна відключати від постачання електрики.

КМДА не вперше звинувачує Ткаченка: минулого разу мова йшла про затримки в відновленні будинків

Нагадаємо, нещодавно голова КМВА Тимур Ткаченко дав доручення перевести весь документообіг у КМДА/КМВА в електронну форму. Мета – унеможливити затягування вирішення будь-яких справ через паперовий формат документів. Втім, у КМДА вже понад 7 років працює система електронного документообігу “АСКОД”, якою займається відповідне Управління з питань кореспонденції та документообігу.

А також у січні 2025 року ми повідомляли, що, нібито через відмову Ткаченка підписувати ряд документів, у Києві не можуть розпочати відновлення 103 будівель і споруд. Крім того, вже заблокована можливість отримання коштів для відновлення житла мешканців 11 квартир, а ще 56 заявок під загрозою.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.