Завдяки передбаченим законодавством пільгам, багато прокурорів в Україні виходять на пенсію до 50 років, а є навіть кілька тих, хто отримує її до 40 років.
Цю інформацію навів матеріал ЕП.
Згідно з даними Мінсоцполітики, в Україні існують шестеро прокурорів, які за вислугу років отримують пенсію, і яким ще не виповнилося 40 років.
Зазвичай такі молоді пенсіонери продовжують працювати в органах прокуратури і разом із пенсією стартують отримують зарплату.
На даний момент найвища пенсія прокурора в Україні у 2024 році становила 251 тис. грн щомісяця. Але на початку 2025 року держава запровадила спеціальні коефіцієнти для великих виплат, після чого розмір найвищих прокурорських пенсій знизився до “лише” 51,5 тис. грн.
Станом на сьогодні, в Україні налічується 5 739 прокурорів, які отримують пенсію за вислугу років. Близько половини з них – 2 262 – залишаються на роботі. Серед них 1 150 не достигли 50 років, і ще 815 мають вік від 50 до 60 років.
Ранній вихід на пенсію можливий завдяки правовій колізії. Прокурори подають до суду, вимагаючи нарахування пенсій за законом 90-х років, який дозволяв вихід на пенсію після 15 років роботи в прокуратурі. У деяких випадках суди підтримують ці вимоги.
Крім того, прокурори через суд скасовують обмеження на максимальний розмір пенсії (десять прожиткових мінімумів) і клопочуть про призначення пенсії за неактуальним законодавством. Згідно з даними Мінсоцполітики, в Україні налічується 1 200 таких прокурорів-пенсіонерів, середній розмір їх пенсій становить 50 600 грн на місяць.
Середній вік виходу прокурорів на пенсію становить 47 років. Для звичайних українців, водночас, право на пенсію настає лише при наявності 35 років трудового стажу та не раніше 60 років (у деяких випадках – у 63 чи 65 років).
Нещодавно голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев оприлюднив інформацію про найвищі пенсії серед різних категорій спецпенсіонерів. З його даними, найбільші виплати отримують судді та прокурори.