Незважаючи на опитування в Угорщині, за яким угорці нібито виступили проти членства України в Європейському Союзі, Єврокомісія не вбачає підстав для зупинки переговорного процесу.
Цю інформацію оприлюднив під час брифінгу спікер Єврокомісії Гійом Мерсьє.
«Ми враховуємо результати цих національних консультацій. Угорський уряд самостійно організував ці передачі консультацій, які не є обовʼязковими для виконання. Як відомо, національні консультації — це справа уряду кожної окремої країни, тому Угорщина та її уряд повинні пояснити, як планують діяти далі», — підкреслив Мерсьє.
Він зазначив, що Україна здійснює реформи, необхідні для інтеграції в ЄС, та відповідає критеріям для початку першого етапу переговорів про членство. Мерсьє також акцентував, що Єврокомісія позитивно оцінила план України щодо національних меншин — це питання стало основним джерелом непорозумінь з Угорщиною.
Спікер додав, що немає жодних обʼєктивних міркувань, які могли б стати на заваді початку вступних переговорів з Україною. Мерсьє висловив сподівання, що такі переговори розпочнуться «дуже скоро».
В Угорщині відбулися «національні консультації» Voks2025 — опитування, у якому запитували угорців про їхню підтримку вступу України до ЄС. Влада країни стверджує, що 95% опитаних виступили проти, а загальна кількість учасників склала 2 мільйони 284 тисячі громадян.
При цьому Voks2025 не є референдумом, а лише консультативним голосуванням без юридичної сили, яке може використовуватися виключно як політичний інструмент.
Раніше опозиційний угорський політик Петер Мадяр критично оцінив ці «національні консультації», назвавши їх провалом. Мадяр зазначив, що в опитуванні взяли участь щонайбільше 600 тисяч угорців, що є найнижчим показником в історії національних консультацій, хоча на їх проведення витрачено «десятки мільярдів форинтів».
Міністерство закордонних справ України отреагувало на угорські національні консультації щодо вступу України в ЄС, зазначивши, що «справжня мета цієї антиукраїнської кампанії полягає в тому, щоб відвернути увагу угорського суспільства від провалів соціально-економічної політики уряду та звернути її на уявного зовнішнього ворога».