Внаслідок російських нападів за допомогою дронів-камікадзе їхня ефективність значно зросла. Проте міністр цифрової трансформації Михайло Федоров вказує, що ситуація може суттєво змінитися, оскільки сталися «технологічні зсуви», на які чекали протягом кількох років.

Про це розповідав міністр Михайло Федоров у інтерв’ю NV.

У розробці оптоволоконних дронів Росія на сьогоднішній день має перевагу перед Україною, але в деяких сферах наша країна все ще попереду. Він зазначив, що Україна зберігає лідерство у виробництві коптерів та багаторазових мультикоптерів.

“Росія намагається зламати цю ситуацію. Вони анонсують різні продукти, але поки на нашому боці очевидна перевага. На тактичному рівні з FPV на багатьох ділянках фронту ми зберігаємо лідерство. Але дрони на оптоволокні змінили ситуацію. Росія перша, й це потрібно відзначити, ввела їх у такій кількості. Водночас величезна кількість компаній в Україні розробляє та закуповує дрони на оптоволокні”, – розповів він.

Крім того, за його словами, ЗСУ успішно використовують свою перевагу в отаким сегменті, як оперативна глибина ударів.

“Це дрони, аналогічні Ланцету, які Росія почала масово виробляти багато років тому. Наразі в Україні з’явилися компанії, що виготовляють такі дрони. Вони здатні знаходитися на значній відстані – на 30, 40, 50 км. Інші деталі поки що залишимо без коментарів. Але вони здатні нанести глибокі удари по противнику,” – зазначив віцепрем’єр.

Він додав, що Росія постійно вдосконалює свої дрони “Шахед”, зокрема збільшує їхню швидкість. Тож в Україні активно ведуться розробки для протидії, завдяки чому ЗСУ має певні успіхи у знищенні російських розвідників.

“Ми навчилися ефективно працювати в радарному полі. Але це відбувається в реальному часі. Щоденні зміни у ситуації вимагають високої ефективності на операційному рівні. Гнучкість закупівель і швидка реакція на потреби фронту визначать, якою буде завтрашня ситуація,” – підкреслив він.

Голова Мінцифри також зазначив, що в Україні активно розробляють дрони-перехоплювачі, і деякі з них “зробили вражаючий прорив”. Він не став вдаватися в деталі, проте пояснив, що масштабування цих продуктів здатне суттєво змінити ситуацію.

“Я не хочу давати ворогу підказки щодо напрямків, куди звертати увагу. Але повірте, сталися технологічні зсуви, які ми не могли вирішити протягом кількох років. Мені важко уявити, як Росія технологічно зможе дістатися до подібних продуктів,” – зазначив Федоров.

За його словами, відбулася синергія між західним і українським науковим середовищем, що дало “певний результат”. Однак оцінка його ефективності можливе лише по тому, наскільки успішно в Україні знищуються “Шахеди”.

“Ми всі маємо це відчути. Тоді зможемо точно оцінити цю технологію. Сподіваюсь на великі досягнення, адже рішення вже на столі,” – підкреслив міністр.

Він уточнив, що результати реалізації рішень стануть зрозумілі протягом наступних трьох місяців.

“Тобто влітку ми зможемо зрозуміти, чи спрацювало це чи ні,” – підсумував Федоров.

Нагадаємо, що в травні стало відомо, що Україна вперше застосувала дрон-матку на базі штучного інтелекту, яка здатна доставляти два ударних FPV-дрони на відстань до 300 кілометрів. Ці дрони можуть автономно знаходити та знищувати цілі: від російських літаків до засобів протиповітряної оборони та критичної інфраструктури.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.