Президент Сербії Александар Вучич висловив вдячність «російським друзям» за їхнє розуміння у контексті заяв міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова про можливу «кольорову революцію» та підтвердив інтерес Москви до стабільності ситуації в Сербії.
Про це повідомляє «Радіо Свобода».
«Дякую нашим російським партнерам за те, що звернули на це увагу, дякую Сергію за його точне розуміння, а також рідкісним чесним російським аналітикам, які зрозуміли одну важливу річ — що Вучич буде досить стійким»,— зазначив Вучич для ЗМІ в іспанській Севільї під час конференції ООН із фінансування розвитку.
Лавров також вказав, що Москва уважно стежить за подіями та бажає, щоб ці заворушення, як заявив президент Сербії Вучич, були врегульовані в рамках конституції та законодавства цієї дружньої держави.
Глава російської дипломатії виявив «надію», що західні країни не братимуть участі в «кольорових революціях», оскільки ті зазвичай використовують «певні внутрішні події» в різних країнах для «реалізації своїх інтересів».
Раніше російські та сербські чиновники неодноразово пов’язували антиурядові акції з підозрюваними «кольоровими революціями».
Опозиція вже відреагувала на заяви з боку РФ. Демократична партія відкинула спроби «будь-якої іноземної держави наклеювати ярлики на громадян Сербії», які реалізовують своє конституційне право на протест та політичну діяльність.
«Заява міністра Лаврова, яка натякає на те, що блокади громадян є частиною чужих планів дестабілізації, прямо підсилює пропагандистські наративи чинного уряду в Сербії. Але більше немає можливості підтримувати Александара Вучича ні на внутрішньому, ні на міжнародному фронті»,— прокоментував депутат від Демократичної партії Небойша Новакович.
Він також додав, що громадяни Сербії шукають не допомоги від Москви, а «правди, справедливості та свободи у своїй країні».
Нагадаємо, у Сербії розпочалася нова хвиля масових протестів по всій країні. Демонстранти встановлювали металеві бар’єри та сміттєві контейнери у Белграді, блокуючи ключовий міст через річку Сава. Виникли численні сутички з правоохоронцями та затримання. Моніторингові групи підрахували, що 28 червня в столиці зібралося близько 140 000 протестувальників, хоча влада сприймає ці цифри як значно менші.