10 червня Служба безпеки України провела обшуки в офісах компанії “Мономах” та у ряді її працівників. Бухгалтеру підприємства оголосили підозру, а співвласника – Тараса Барабаша – оголосили у розшук. Одна з найдавніших чайних фабрик в Україні запевняє, що не веде бізнес на території держави-агресора.
Чайна фабрика “Мономах” категорично заперечила будь-яку співпрацю з Росією після того, як видання “Бізнес.Цензор” зазначило про наявність кримінального провадження щодо керівництва компанії.
Розслідування триває з 2024 року і охоплює ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу – пособництво державі-агресору, вчинене за попередньою змовою групи осіб.
Згідно з версією слідства, співвласник “Мономаха” після 2022 року, коли Україна заборонила ділові зв’язки з Росією, організував схему постачання продукції до країни-агресора через прихований транзит через Польщу до Білорусі, а потім до РФ.
Компанія вважає, що ця публікація є “агресивною інформаційною атакою”.
“Прикро, що журналісти поважного видання, отримавши конфіденційні матеріали, не розібралися в обставинах, не перевірили дані і оприлюднили хибну інформацію, що порушує етичні та законодавчі норми. Дуже шкода, що інші ЗМІ не вникли у суть і допомогли поширити неправду про нашу компанію, поставивши під загрозу наш бізнес, репутацію та честь. Честь для нас – найвища цінність”, – йдеться в офіційній заяві “Мономаха”.
Компанія настоює на тому, що дотримується всіх норм законодавства України.
“Ми не маємо жодних зв’язків з Російською Федерацією, не підтримуємо її та не ведемо бізнес на території ворожої держави”, – заявило керівництво “Мономаха”.
На липень 2025 року жодні судові рішення, які підтверджують провину посадових осіб АТ “Мономах”, відсутні.
Компанія вважає кримінальне провадження безпідставним і готова захищати свої ділові репутацію та правові інтереси.
Додатково слід зазначити, що “Мономах” випускає чай під брендами Monomax, Lovare, Три слона, Чайні шедеври та іншими.