Прем’єр-міністр Ямайки Ендрю Голнесс зазначив, що лідери країн Карибського басейну підтримують звернення Кінґстона до короля Великої Британії Чарльза III щодо компенсацій за трансатлантичну работоргівлю у XVI-XIX століттях.

Про це інформує Guardian.

На саміті лідерів Карибської співдружності (КАРІКОМ), що охоплює 20 держав-членів та асоційованих членів, Голнесс заявив, що Ямайка отримала «широку підтримку» регіону стосовно своєї петиції до короля, який одночасно є главою острівної держави.

Ямайка закликає Чарльза III використати свої повноваження для отримання юридичної консультації у судового комітету Таємної ради — апеляційного суду останньої інстанції для заморських територій Великої Британії та деяких країн Співдружності. Країна сподівається, що це допоможе визначити, чи було примусове перевезення африканців на Ямайку законним, чи являло собою злочин проти людяності, та чи зобов’язана Велика Британія надати Ямайці засоби правового захисту від рабства та його тривалих наслідків.

Протягом століть трансатлантичної работоргівлі понад 12,5 мільйонів африканців були викрадені та насильно вивезені до Америки, в тому числі на Ямайку, де їх продавали в рабство.

Резолюцію вже підтримали парламент та Кабінет міністрів країни, і Голнесс зазначає, що це звернення є «сміливим кроком до справедливості». У разі задоволення цієї петиції, «Сполучене Королівство нестиме юридичну відповідальність забезпечити Ямайці та її народу компенсацію за завдану тривалу шкоду», підкреслив прем’єр.

Міністерка культури Ямайки Олівія «Бабсі» Грейндж вважає, що це звернення позитивно вплине на зусилля по отриманню компенсацій в усьому регіоні.

«Різні країни визначатимуть, які кроки їм вжити. Але важливо те, що всі вони підтримують позицію, яку ми зайняли. Це, на мою думку, основне твердження — ми співпрацюємо в цих зусиллях», — зазначила вона.

Інші лідери також підтвердили свою відданість цій справі. Наприклад, прем’єр Сент-Вінсента і Ґренадин Ральф Гонсалвес зазначив: «У Карибському басейні [ми] маємо конкретне нагальне занепокоєння, першочергову відповідальність за розв’язання питання репарацій за геноцид корінних народів та поневолення африканців».

Водночас, посадовець вважає, що Карибському регіону потрібні союзники. Тож це питання обговорюватимуть і з африканськими країнами на вересневому саміті Африка-КАРІКОМ.

Нагадаємо, що король Чарльз підписав угоду з платформою Netflix про створення документального фільму про благодійну організацію The King’s Trust.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.