Про це інформує Bloomberg.

Ці угоди стануть фінальним етапом, необхідним для отримання британськими та канадськими компаніями доступу до цих ресурсів, які в переважній більшості часу доступні лише для фірм з країн ЄС. Варто відзначити, що Україна має унікальний статус у межах цього фонду.

Крім того, за даними джерел Bloomberg, ЄС планує укласти угоду про оборонне партнерство з Ісландією до осені.

Європейський Союз активно розширює свої партнерські відносини у сфері безпеки по всьому світу з метою досягнення більшої військової незалежності від США. Хоча партнерства є необхідною умовою для участі у фонді обсягом 150 млрд євро, для залучення третіх країн до спільних закупівель потрібні окремі двосторонні угоди.

Європейська комісія не дала коментарів на запит Bloomberg.

Нагадаємо, що Європейський Союз активно працює над покриттям бюджетного дефіциту України в розмірі $19 млрд на наступний рік. Європейська комісія веде переговори з країнами-членами ЄС про різноманітні варіанти, серед яких: надання військової підтримки Україні у вигляді позабюджетних грантів, виділення Києву кредитів з наявної програми підтримки G7 на суму 50 млрд доларів, а також подальше залучення російських активів, заморожених в ЄС.