Європейські країни активно співпрацюють зі Сполученими Штатами, щоб посилити тиск на російського президента Володимира Путіна.
Про це повідомив міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль під час зустрічі із своїм чеським колегою Яном Ліпавським у Празі, що зазначає Radio Prague International.
За його словами, Європа обговорює з Вашингтоном можливості посилення тиску на лідера Кремля. Вадефуль зазначив, що майбутнє України — в Європейському Союзі та НАТО, а російська агресія є загрозою не лише для України, а й для безпеки всього європейського континенту. Міністри також вказали на важливість прийняття 18-го пакета санкцій проти РФ.
Коментуючи пропозицію Чехії про обмеження пересування російських дипломатів у Шенгенській зоні, Вадефуль підкреслив, що такі санкції мають бути обґрунтованими та супроводжуватися підготовкою до можливих дій з боку Росії.
5 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати можуть ввести нові санкції проти Росії та що вони обговорювали це з Путіним телефоном. Американський президент також зазначив, що ставиться до Російської Федерації суворіше, ніж до Ірану чи інших країн.
3 липня Трамп розмовляв телефоном з російським диктатором Володимиром Путіним, вказавши, що не зміг досягти «жодного прогресу» у питанні припинення вогню в Україні, і висловив розчарування від цієї розмови.
4 липня посли Європейського Союзу знову не змогли дійти згоди щодо схвалення 18-го пакету санкцій проти Росії через позицію Словаччини.
18-й пакет санкцій проти РФ містить обмеження для енергетичного та банківського сектора країни-агресора. Зокрема, передбачається заборона на транзакції для Північних потоків, зниження граничної ціни на нафту з $60 до $45 за барель, а також експорт технологій і товарів подвійного призначення.