Чарівні краєвиди села Бобриця на Київщині приховували техногенну небезпеку. Протягом декількох років місцевий фермер разом з родичами займався незаконним видобутком “корисних копалин”, а саме піску. Його захопленість процесом призвела до утворення водойми площею понад 3 га та глибиною понад 6 метрів, що загрожувала екосистемі річки Ірпінь.
Національна поліція повідомила про викриття великого незаконного видобутку піску у селі Бобриця. Правоохоронці встановили, що зловмисники діяли на земельній ділянці сільськогосподарського призначення площею 5,5 га, яка була орендована під фермерське господарство. Проте, замість вирощування сільськогосподарських культур, власник створив кар’єр за допомогою земснаряду.
Фермер залучив до бізнесу батька, брата та інших близьких родичів. Видобуток піску здійснювали з використанням земснаряду – плавзасобу для підводного видобутку ґрунту. Від земснаряду прокладали спеціальні маршрути до накопичувальних місць і продавали пісок за попередніми замовленнями.
Внаслідок цієї тривалої діяльності, площа водойми склала понад три гектари – це можна порівняти з чотирма футбольними полями. Глибина котловану досягала понад шість метрів, що дорівнює висоті двоповерхового житлового будинку.
“Така водойма створює реальну загрозу порушення природного гідрологічного режиму річки Ірпінь. У випадку злиття ставка з річкою існував би високий ризик підтоплення прибережних територій, забруднення води техногенними відходами, а також руйнування берегів, доріг, дамб і мостів. Інколи до русла річки залишалося менше ніж три метри”, – стверджують у Нацполіції.
Спільна операція Спеціалізованої екологічної прокуратури, Головного слідчого управління, Департаменту стратегічних розслідувань та Державної екологічної інспекції дозволила зупинити незаконний бізнес. В результаті обшуків виявили земснаряд, документи, телефони та чорнову бухгалтерію, яка підтверджує тривалий характер видобутку. Згідно з даними Держгеонадр, зловмисники не мали жодних дозволів на користування надрами.
Наразі триває досудове розслідування за статтею 240 Кримінального кодексу України, яка передбачає позбавлення волі на термін від трьох до шести років. Паралельно призначені експертизи для визначення об‘ємів незаконного видобутку та розміру завданих збитків. По завершенню слідства учасникам незаконного видобутку буде висунута підозра.
Прикидаються військовими та розсилають поштові відправлення: які нові шахрайські схеми з’явилися у Києві
Нещодавно, Інформатор повідомляв про нову шахрайську схему, під час якої жертві надсилають поштове відправлення, яке вона не замовляла, з вимогою “потрібно” забрати його, інакше може бути “величезний штраф”. Про цю ситуацію розповіла очільниця Департаменту освіти у КМДА Олена Фіданян, яка мало не стала жертвою такої схеми.
Також ми повідомляли про те, що у Києві затримали шахраїв, які, не маючи жодного зв’язку з ЗСУ, розсилали листи до благодійних фондів і волонтерських організацій, представляючись військовими та просячи про допомогу. Довірливі представники фондів, не перевіривши інформацію, зв’язувалися з шахраями та домовлялися про надання гуманітарної допомоги. Тепер їм загрожує до восьми років позбавлення волі.