Забудовник продовжує роботи з розбирання залишків фундаменту Палацу Розумовського у Києві. Цей архітектурний об’єкт отримав статус пам’ятки місцевого значення у травні 2025 року. Проте будівельники продовжують діяльність на підмурках, використовуючи дрель і відбійний молоток.

Про роботи на підмурках колишнього Палацу Розумовського, розташованого на вулиці Мазепи, 3В у Печерському районі столиці, повідомив київський пам’яткоохоронець Дмитро Перов у Facebook. Він зазначив, що роботи на об’єкті тривають попри приписи Департаменту охорони культурної спадщини КМДА та Міністерства культури, адже статус пам’ятки місцевого значення мури отримали ще у травні 2025 року.

“Минулого тижня Мінкульт вже зупиняв руйнування памʼятки XVIII ст. Проте сьогодні роботи були знову відновлені. Будівельники за допомогою дрелі та відбійного молотка розбивали підмурки палацу. Частина стін вже встигла бути залитою бетоном та монтажною піною”, – зазначив Перов у своєму дописі.

Пам’яткоохоронець також додав, що у зв’язку з руйнуванням пам’ятки правоохоронці відкрили кримінальне провадження. На об’єкт наклали арешт, але навіть це не зупинило забудовника від пошкодження архітектурної спадщини Києва. Він підкреслив, що наразі підмуркам загрожує повне знищення, закликавши Офіс Генпрокурора та Київську міську прокуратуру втрутитися в цю ганебну ситуацію.

Нагадаємо, що дерев’яний палац останнього гетьмана стояв на вулиці Івана Мазепи біля Арсенальної площі. Активні роботи на цій території тривають з 13 березня 2024 року. Краєзнавець Антон Короб розповів, що археологічні дослідження перед початком робіт не проводилися, а сама компанія-забудовник знищила склепіння підземного ярусу пам’ятки.

Роботи на залишках фундаменту забудовникам заборонили ще у березні 2024 року

Зазначимо, що Інформатор писав про заборону знищення залишків палацу Кирила Розумовського забудовнику у КМДА ще у березні 2024 року. Але забудовник, фірма “Собі”, за цей час частково розібрав будівлі інженерних служб Київської фортеці 1853 року і розпочав нове будівництво.

Інформацію про початок робіт на залишках Палацу Розумовського ми надавали 14 березня 2024 року, одразу після їх початку. Тоді наявність будівельників та техніки у компанії-забудовника пояснювали нібито “ремонтом”: офіційно в документах будівництво було позначене як “капітальний ремонт громадського будинку”.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.