Заступник міністра оборони США з політичних питань Елбрідж Колбі у своїй «рекомендаційній записці» на адресу глави Пентагону Піта Гегсета підкреслив важливість зміщення акценту оборонної стратегії США на протидію Китаю. За інформацією ЗМІ, це могло вплинути на рішення про призупинення постачання озброєнь Україні.
Про це повідомляє «The Wall Street Journal».
На початку червня Колбі написав записку до Гегсета, у якій вказав, що запити України на військову допомогу можуть ще більше виснажити й так обмежені запаси Пентагону.
Хоча в документі не було прямих порад, а представник Міністерства оборони назвав його інструментом для оцінки впливу поставок на запаси США, деякі високопосадовці та члени Конгресу стверджують, що цей документ вплинув на рішення Пентагону про призупинення частини постачань до Києва. Це рішення згодом було скасовано президентом США Дональдом Трампом.
«Колбі дуже глибоко розмірковував над тим, як США можуть найкраще забезпечити власну безпеку в умовах обмежених ресурсів. Багато політиків відмовляються визнати цю реальність», – зазначив Ден Колдуелл, колишній радник Гегсета.
Колбі відхилив запит на інтерв’ю щодо його думок про допомогу Україні та заклики до партнерів США в Азії та Європі посилити військові зусилля. Проте в недавньому дописі в соціальних мережах він підкреслив, що продовжить тиснути на союзників щодо збільшення військових видатків, навіть якщо деякі з них можуть не схвалювати такі відверті дискусії. За словами джерела видання, певні з цих відвертих розмов включали тиск на Японію та Австралію, щоб з’ясувати, які військові заходи вони готові взяти у випадку агресії Китаю на Тайвань.
Видання зазначає, що, обґрунтовуючи потребу посилити зусилля щодо Китаю, Колбі відомий як «прихильник пріоритетів», який підтримує скорочення зобов’язань США за межами Азії, щоб звільнити ресурси для протидії Пекіну. Він відрізняється від «стримувачів», які закликають США відмовитися від своїх міжнародних зобов’язань.
Нагадаємо, міністр оборони США Піт Гегсет віддав наказ пришвидшити та наростити виробництво вітчизняних дронів, а також прискорити їхнє впровадження в армії. Він підкреслив, що ці зусилля спрямовані на те, щоб випередити Росію та Китай у безпілотній війні, тому «бюрократичні обмеження департаменту знімаються».