Центральне розвідувальне управління підтвердило попередні висновки про втручання Російської Федерації у вибори в США, що відбулись у 2016 році, на користь кандидата у республіканців Дональда Трампа в його боротьбі з демократичною суперницею Гілларі Клінтон. Водночас, американська розвідка висловила критику щодо ряду «процесуальних недоліків» в початкових оцінках.
Про це інформує Reuters.
У свіжому огляді «не ставиться під сумнів якість і надійність» секретного попереднього звіту ЦРУ, однак ставиться під сумнів рівень достовірності, що ЦРУ і Федеральне бюро розслідувань надали цьому висновку. Згідно з новою оцінкою, ЦРУ вважає, що попередньому висновку слід було б надати рівень «помірної достовірності».
Трамп, відомий своїми суперечками з американськими розвідувальними оцінками, раніше зневажав висновок розвідувальної спільноти, незасекречена версія якого була оприлюднена в січні 2017 року. Після зустрічі з російським лідером Владіміром Путіним у листопаді 2017 року, Трамп стверджував, що довіряє запевненням керівника Кремля про невтручання в американські вибори.
Директор ЦРУ Джон Реткліфф, колишній конгресмен, який цей час займав посаду директора Національної розвідки США під час першого терміну Трампа в Білому домі, ініціював підготовку нового огляду аналітики щодо втручання РФ у вибори та підрозділ «Винесені уроки» для покращення «аналітичної об’єктивності та прозорості», про що йдеться в заяві ЦРУ.
Аналітичне управління ЦРУ, що виконувало огляд, «виявило численні процедурні аномалії» в процесі підготовки засекреченої оцінки російського втручання у вибори у грудні 2016 року. Зокрема, згідно з новим оглядом, «дуже обмежені терміни та надмірна участь керівників агентств призвели до відхилень від стандартних практик у процесі підготовки, координації та перевірки» доповіді, згідно з новим звітом. «Ці відхилення заважали зусиллям, спрямованим на забезпечення суворого дотримання професійної практики, особливо в контексті найбільш суперечливих висновків в оцінці», – зазначається у доповіді.
Однак цей огляд не заперечує того факту, що Путін користувався дезінформацією та кіберкампанією для впливу на голосування виборців у 2016 році в користь Трампа. У звіті двопартійного комітету Сенату з питань розвідки за 2018 рік також є подібний висновок.
Новий огляд ЦРУ може розмістити директора розвідувального управління Реткліффа у незручній ситуації, оскільки Трамп кілька разів стверджував, що заяви про втручання Росії у вибори – це «велика містифікація» і неодноразово критикував висновки розвідки.
Раніше Трамп заявив про “велику перемогу” в суді та погрожував, що газети New York Times і Washington Post будуть позбавлені Пулітцерівських премій за свої статті, що звинувачують Росію у втручанні в президентські вибори США 2016 року на його користь.