В рамках угоди між Україною та США про інвестиційний фонд відновлення заплановано здійснити три пілотні проекти протягом перших 18 місяців. Літієва ділянка в Кіровоградській області, ймовірно, стане першим проектом у сфері спільного інвестування.
Цю інформацію надав перша віцепрем’єрка, міністерка економіки Юлія Свириденко.
“Процес уже в русі. Комісія з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції (УРП) нещодавно прийняла рішення про доцільність оголошення конкурсу на літієву ділянку Добра в Кіровоградській області. Найближчим часом ми маємо розробити всі умови конкурсу. Це родовище потенційно відповідає вимогам інвестфонду. Його розробка може стати першим пілотним проектом у рамках спільного інвестування,” – написала Свириденко у Facebook.
Можливим інвестором стане американська компанія TechMet, яка готова не лише шукати та видобувати літій в Україні, але й збудувати потужності для його збагачення. Інвестиційним партнером TechMet у даному проекті є мільярдер Рональд Лаудер, близький друг президента США Дональда Трампа.
Проте американська сторона не отримає ексклюзивного права на цю ділянку: участь у майбутньому конкурсі буде відкрита для всіх зацікавлених інвесторів.
Як згадувалося раніше, TechMet – інвестиційна компанія, зареєстрована в Дубліні, вартість якої складає $1,2 мільярда. Серед її інвесторів – Катарське інвестиційне управління, трейдингова компанія Mercuria та інвестиційна фірма Lansdowne Partners.
Компанія була створена під час первинної адміністрації Трампа, коли в неї інвестувала Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC).
Нагадаємо, в ніч проти 1 травня Україна та США уклали угоду про створення Інвестиційного фонду відновлення (так звану угоду про надра). Пізніше Кабмін опублікував повний текст угоди. Рада ратифікувала угоду про надра 8 травня. Депутатами пройшло перше читання законопроекту про зміни в Бюджетний кодекс для реалізації угоди 13 травня. 4 червня Верховна Рада ухвалила відповідний закон.
3 липня Володимир Зеленський підписав закон про зміни Бюджетного кодексу у зв’язку з угодою зі США щодо копалин.