Лідер більшості в Сенаті США, республіканець Джон Тун, повідомив, що голосування щодо двопартійного законопроєкту про санкції за купівлю російських енергоресурсів може відбутися вже цього місяця.
Про це інформує The New York Times.
Підтримка цього законопроєкту в Сенаті зростає — він вже має 83 прихильників з обох партій. Співавторами документа стали сенатори Ліндсі Грем (республіканець, Південна Кароліна) та Річард Блументал (демократ, Коннектикут). Заява Дональда Трампа 8 липня про те, що він «дуже серйозно» розглядає можливість підтримки законопроєкту, свідчить про ймовірну готовність Конгресу ухвалити його найближчим часом.
Тун зазначив 9 липня, що було досягнуто «значного прогресу» в підготовці законопроєкту щодо санкцій проти Росії. Він підкреслив, що голосування в Сенаті може відбутися «вже протягом цієї робочої сесії», тобто до 1 серпня, коли Сенат піде на місячні канікули.
Протягом останніх тижнів сенатор Грем працював за лаштунками, щоб зробити документ більш прийнятним для Трампа. Разом із Блументалем вони доповнили законопроєкт стандартним положенням про право президента ухвалювати рішення щодо термінів та механізмів застосування фінансових санкцій. Крім того, вони розглядають можливість введення кількамісячного пільгового періоду для країн, які ведуть торгівлю з Росією, але в той же час надають підтримку Україні, щоб уникнути санкцій.
За словами джерела, без положення, що надає президентові повне право визначати умови санкцій, Трамп навряд чи підтримає документ. Проте сенатор Грем продовжує інформувати, що президент підтримує законопроєкт.
Спікер Палати представників Майк Джонсон 9 липня висловив підтримку ухваленню санкційного законопроєкту.
«Володимир Путін не демонструє готовності до конструктивного діалогу чи реальних переговорів про мир. Тому, я вважаю, що ми маємо надіслати йому чіткий сигнал», — зазначив він під час спілкування з журналістами в Капітолії.
Водночас залишається невідомим, чи погодяться демократи надати Трампу широкі повноваження щодо зняття санкцій. Деякі демократи, навіть ті, хто підтримує законопроєкт, критикували рішення Трампа призупинити дію санкцій проти Росії, вважаючи, що це підірвало підтримку України та затягнуло конфлікт.
Раніше лідер республіканської більшості в Сенаті Джон Тун підкреслив, що було досягнуто значного прогресу у просуванні документа, який «посилить важелі впливу президента Трампа на переговорному процесі та допоможе покласти край кровопролиттю в Україні».