У столиці повідомили про підозру посадовій особі «Освітня агенція міста Києва» у справі про завищення оплати за обладнання, придбане для кабінетів біології. Про це повідомили у пресслужбі Київської міської прокуратури.
За даними слідства, у 2025 році підприємство здійснювало закупівлю навчального оснащення для кабінетів біології. Правоохоронці з’ясували, що тендер фактично пройшов без конкуренції: у ньому брав участь лише один учасник, який згодом був визнаний переможцем.
Після завершення процедури сторони уклали договір на постачання обладнання на суму, що перевищує 6 мільйонів гривень.
У процесі розслідування встановлено, що ціни на придбані позиції були вищими за середньоринкові. Згідно з висновками судової експертизи, зайві витрати склали майже 700 тисяч гривень.
«За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Шевченківської окружної прокуратури міста Києва посадовиці повідомлено про підозру. Її дії кваліфіковано за ч. 4 ст. 191 КК України — розтрата чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинена в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану», – йдеться в повідомленні.
Досудове розслідування триває.
Також повідомляється, що у Києві заступнику керівника КП «Київтеплоенерго» повідомлено підозру через закупівлю кам’яної солі зі збитками на понад пів мільйона гривень. У жовтні 2025 року посадовець, діючи всупереч вимогам нормативних актів України, уклав договір на постачання кам’яної солі для промислової переробки за ціною, яка значно перевищувала її ринкову вартість.
Фото: Київська міська прокуратура
Створено за матеріалами: kyivschina24.com