У межах операції «Чисте місто» Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро повідомили про нові підозри у провадженні щодо заволодіння земельними ділянками в столиці. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
За даними слідства, підозри оголошені колишньому заступнику голови Київської міської державної адміністрації та його спільнику. Їх підозрюють у замаху на заволодіння двома земельними ділянками у Києві за попередньою змовою групи осіб.
Слідство встановило, що у 2023–2024 роках фігуранти забезпечили реєстрацію нерухомості на підставних осіб — нібито будівлі, зведені ще на початку 1990-х років. Пізніше ці «об’єкти» викупили підконтрольні товариства, які звернулися до Київської міської ради з проханням сформувати земельні ділянки для обслуговування та передати їх у користування.
Для оформлення земельних прав, за версією слідчих, підозрювані діяли у змові з депутатом Київської міської ради, який очолює земельну комісію. Вони організували зведення примітивних споруд, підготовку технічних паспортів і реєстрацію права власності на ці об’єкти.

Крім того, у матеріалах справи зафіксовано виплати коштів невстановленим представникам правоохоронних і контролюючих органів з метою приховати самочинне будівництво. Ці факти підтверджуються детальним фінансовим обліком витрат, який вели викриті особи.
За попередніми підрахунками, потенційні збитки територіальній громаді Києва перевищують 19,5 млн гривень.

Наразі у справі фігурують дев’ятеро підозрюваних. Двоє вже постали перед судом, щодо ще одного учасника злочинної схеми суд виніс обвинувальний вирок. Досудове розслідування триває, правоохоронці перевіряють інші можливі епізоди протиправної діяльності.
Раніше повідомлялося, що в Києві поліцейські затримали чоловіка, який обікрав приватний будинок на Троєщині, а згодом переховувався на Буковині.
Фото: НАБУ і САП
Створено за матеріалами: kyivschina24.com