Київ працює над створенням медичного хабу для надання допомоги пацієнтам із тяжкими термічними травмами, що відповідатиме європейським стандартам лікування. Питання модернізації Київського міського центру термічних уражень обговорювалося під час робочої зустрічі директорки Департаменту охорони здоров’я КМДА Тетяни Мостепан із головою представництва Бельгійського агентства з розвитку Enabel в Україні Дірком Депре.

Тетяна Мостепан наголосила, що через повномасштабну війну навантаження на службу комбустіології значно збільшилося, і потреба у високоспеціалізованій допомозі стала надзвичайно гострою.

«Наша мета — сформувати центр, який забезпечуватиме повний цикл лікування й реабілітації пацієнтів із термічними ушкодженнями. Це інвестиція в довгострокову медичну безпеку не лише столиці, а й регіону загалом. Зараз пріоритет — допомога постраждалим у бойових умовах, а в мирний час заклад працюватиме як ключовий центр для цивільних, надаючи медичну допомогу при опіках і травмах різного ступеня тяжкості», — зазначила Мостепан.

Представники Enabel підтвердили готовність підтримати ініціативу. Домовилися, що незабаром бельгійські експерти проведуть технічний аудит наявної бази центру, а за результатами оцінки буде визначено оптимальний формат співпраці.

Директор КНП «Медичний центр міста Києва» Едуард Красюк підкреслив, що Центр термічних уражень — один із провідних закладів країни, куди доставляють найважчих пацієнтів.

«Щороку ми приймаємо від 800 до 2000 пацієнтів, значна частина з яких — поранені з передової. Первинну допомогу вони отримують у прифронтових закладах, але в 20–40% найскладніших випадків, зокрема при тяжких мінно-вибухових травмах, хворих переводять до нас. Ми справляємося з навантаженням, проте інфраструктура потребує оновлення», — повідомив Красюк.

Операційна або відділення інтенсивної терапії в центрі

Він додав, що, незважаючи на високий рівень підготовки медичного персоналу й фінансову підтримку з боку міста, відділення інтенсивної терапії потребує модернізації.

«Наразі у реанімації розгорнуто 15 ліжок замість запланованих 12. Є нагальна потреба в розширенні відділення. Наша мета — створити сучасне реанімаційне відділення на 30 ліжок, яке відповідатиме міжнародним стандартам, адже саме тут рятують життя пацієнтів із критичними опіками», — підкреслив директор закладу.

Голова представництва Enabel в Україні Дірк Депре зазначив, що бельгійська сторона розглядає проєкт як двостороннє партнерство.

«Досвід українських комбустіологів у надскладних умовах війни, коли рятують життя після мінно-вибухових травм, є унікальним. Бельгійські медики зацікавлені в обміні досвідом та вивченні ваших протоколів, оскільки в Європі з подібними викликами стикаються набагато рідше», — сказав Депре.

Під час зустрічі також обговорили інші напрямки співпраці між містом і Enabel. Зокрема планується впровадження пілотних проєктів зі створення кімнат для підтримки ментального здоров’я медичних працівників, аудит інфекційної безпеки в лікарнях та обмін професійним досвідом між українськими й бельгійськими спеціалістами.

«Співпраця з Enabel триває вже кілька років. Ми вдячні бельгійському уряду за системну підтримку медицини. Від гуманітарної допомоги на перших етапах вторгнення переходимо до реалізації масштабних інфраструктурних та освітніх проєктів», — підсумувала Тетяна Мостепан.

Зустріч представників медичної спільноти та Enabel

Огляд можливостей модернізації центру

Також повідомлялося, що на київській Троєщині вже понад 30 років стоїть недобудований медичний комплекс, який мав стати головним опіковим і реабілітаційним центром України. Проєкт, ініційований після аварії на Чорнобильській АЕС для порятунку найважчих пацієнтів з усієї країни, так і не був реалізований.

Фото: КМДА, Медичний портал Києва

Створено за матеріалами: kyivschina24.com

Від Олександр

Журналіст, редактор lybid34.kiev.ua