Прокуратура області викрила дві масштабні схеми незаконного видобутку підземних вод, загальні збитки від яких перевищили 257 млн грн. Про це повідомили у пресслужбі Київської обласної прокуратури.
В одному з проваджень слідство встановило, що керівник комунального підприємства у період 2023–2025 років організував відбір підземних вод зі свердловини на території Броварського району та постачав цю воду споживачам через місцеву систему водопостачання.
За даними слідчих, протягом зазначеного часу було незаконно видобуто понад 70 тис. куб. м води, а заподіяні державі збитки оцінено майже у 39,7 млн грн.
В іншому епізоді встановлено, що директор приватного підприємства налагодив видобуток із свердловини глибиною 110 метрів для подальшого фасування та продажу як питної води. За висновками експертів, шкода довкіллю та державі від цієї діяльності перевищує 217,8 млн грн.
Сумарна сума встановлених збитків у межах двох кримінальних проваджень становить понад 257 млн грн.
«За підписом керівника Київської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом керівникам підприємств, які, за даними слідства, організували незаконний видобуток підземних вод без передбачених законом спеціальних дозволів на користування надрами. Обом чоловікам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 240 КК України – незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення», – йдеться в повідомленні.
Підозрюваним загрожує до шести років позбавлення волі.
Досудове розслідування триває. Правоохоронні органи вживають заходів для відшкодування завданих збитків державі та довкіллю.
Раніше також повідомлялося, що Броварська окружна прокуратура викрила масштабну схему незаконного використання природних ресурсів. Очільник місцевого комунального підприємства організував видобуток підземних вод без належних дозволів, що спричинило багатомільйонні втрати для бюджету.
Фото: Київська обласна прокуратура
Створено за матеріалами: kyivschina24.com