П’ятьом учасникам корупційної схеми повідомили про підозру у привласненні понад 2 млн грн під час ремонту ветеранського центру. Про це повідомили в пресслужбі поліції Київщини.
За даними слідства, до злочинної групи був причетний директор державного підприємства, який нібито залучив до протиправної діяльності свого заступника, колишнього керівника центру, представників підрядних організацій, інженера технічного нагляду та інших осіб із близького оточення.
Слідчі встановили, що учасники схеми привласнювали державні кошти під час виконання будівельних та ремонтних робіт на об’єктах центру, де проходять лікування та реабілітацію ветерани війни.
Правоохоронці з’ясували, що фігуранти систематично вносили до актів виконаних робіт недостовірні відомості про фактичні обсяги виконаних робіт, вартість використаних будівельних матеріалів та якість їх виконання. Для надання оборудці вигляду законності до неї було залучено інженера технічного нагляду, який підписував відповідні документи без реального контролю за процесом виконання робіт.
За попередніми підрахунками, збитки державного бюджету перевищують 2 мільйони гривень.
Крім того, розслідування встановило, що керівник державного підприємства організував фіктивне працевлаштування двох осіб з оформленням бронювання, щоб вони могли уникнути мобілізації.
П’ятьох фігурантів затримали в порядку, передбаченому статтею 615 Кримінального процесуального кодексу України.
«Слідчі слідчого управління поліції Київщини за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури відповідно до ролей та участі в злочинній діяльності повідомили про підозру п’ятьом зловмисникам за фактом перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та легалізація майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209 Кримінального кодексу України)», – йдеться в повідомленні.
Наразі правоохоронці проводять необхідні слідчі дії та встановлюють інших осіб, які можуть бути причетними до вчинення злочину.
Також повідомлялося, що суд відсторонив від посади ще одного фігуранта розслідування щодо привласнення частини земельної ділянки комунальної власності в Білоцерківському районі. Посадовиця разом із державним кадастровим реєстратором, за версією слідства, організували схему привласнення частини шкільного стадіону в центрі села Томилівка.
Фото: поліція Київщини
Створено за матеріалами: kyivschina24.com