Про це повідомило джерело, яке знає позицію російської сторони, на умовах анонімності, згідно з Bloomberg.

Раніше Москва виступала проти чергового підвищення видобутку, ініційованого Саудівською Аравією на засіданні OPEC+ у червні. Разом із Оманом і Алжиром російська делегація закликала зберегти видобуток на рівні липня для оцінки ефекту від попередніх рішень. Проте зрештою країни відмовились від опору, і картель погодився на нове підвищення — на 411 тисяч барелів на добу в липні, вже третій раз поспіль.

За інформацією Bloomberg, Саудівська Аравія прагне відновити втрачену частку на ринку якомога швидше, тоді як Росія стикається зі сильним рублем, що зменшує вигоди від зростання обсягів експорту.

Після напруженого червневого засідання керівники енергетичних відомств Росії та Саудівської Аравії — віцепрем’єр Олександр Новак і міністр енергетики принц Абдулазіз бін Салман Аль Сауд — публічно продемонстрували єдність на Петербурзькому міжнародному економічному форумі, спільно відкривши захід. Там же голова «Роснефті» Ігор Сєчін охарактеризував стратегію поступового збільшення видобутку «вчасною та ефективною».

Нагадаємо, на фоні війни в Ірані ф’ючерси на нафту марки Brent збільшилися на 15 центів, або 0,2%, до 67,83 долара за барель. Американська нафта марки West Texas Intermediate (WTI) підвищилася на 20 центів, або 0,3%, до 65,12 долара за барель.