Федеральне агентство Росії, відповідальне за надрокористування, оголосило про плани розпочати видобуток газу в Азовському морі, з намірами дослідити 22 потенційні родовища. Серед них – Морське, Північно-Казантипське та Східно-Казантипське.
Цю інформацію представили журналістам «Суспільного» в Бердянській міській військовій адміністрації (МВА).
Морське родовище, яке знаходиться за 40 кілометрів від тимчасово окупованого Бердянська, було відкрито ще у 1977 році, але досі не було освоєно, розповіла виконуюча обов’язки начальника відділу комунікацій Бердянської МВА, Ксенія Клещенко.
«Окупаційна влада заявила про наявність промислових запасів газу в Азовському морі, посилаючись на радянські архіви, де вказується на 22 нафтогазові структури, зокрема на Морське (яке наразі знаходиться в консервації). Потрібно провести його додаткову розвідку та дослідницьку експлуатацію», — додала вона.
Два інших родовища, про які згадують окупанти, це Північно-Казантипське та Східно-Казантипське.
«На початку 2000-х років, за часів незалежної України, були виявлені Північно- та Східно-Казантипські родовища. Вони також розташовані в акваторії Азовського моря, але, наскільки нам відомо, видобуток звідти не проводився. Українська компанія «Чорноморнафтогаз» розвідувала Північно-Казантипське та Стрілкове родовища, але після анексії Криму у 2014 році росіяни захопили її активи на шельфі», — зазначила Ксенія Клещенко.
Всього «Роснадра» повідомили про 22 перспективні родовища газу в Азовському морі, які планують досліджувати.
Бердянська МВА підкреслила, що окупація півдня Запорізької області може бути пов’язана з наміром контролювати природні ресурси, зокрема, газ.
«Важливо розуміти, що всі „плани“ окупантів спрямовані на власне збагачення та збагачення Росії, а не на добробут жителів окупованих територій. У той час як мешканці Бердянська страждають від регулярних відключень водопостачання та електрики, окупанти планують гігантські проекти з експлуатації ресурсів регіону», — підкреслила Клещенко.
У Бердянській МВА переконані, що початок розвідки газових родовищ в Азовському морі матиме негативний вплив на екологію через невелику глибину моря — всього 14 метрів. Ці роботи окупанти планують розпочати у період 2026–2030 років.