Україна повернула ще семеро цивільних громадян, яких Росія незаконно утримувала протягом кількох років. Про це повідомив омбудсмен України Дмитро Лубінець.
За його словами, звільнення стало результатом послідовної гуманітарної роботи та співпраці з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою, а також координації з українськими силовими структурами і Координаційним штабом із питань поводження з військовополоненими.
Додому повернулися громадяни віком від 35 до 66 років, яких було затримано у 2022 році під час окупації територій Маріуполя та окремих районів Київської, Харківської, Запорізької й Луганської областей. Зокрема йдеться про мешканців Бучанського району Київської області, де під час окупації фіксувалися численні злочини.
Серед звільнених — цивільні, яких окупаційні сили затримували з різних причин: через родинні зв’язки з військовослужбовцями Збройних Сил України або під час пересування в перші дні повномасштабного вторгнення. Також у цьому списку є доброволець, який 2022 року долучився до медичного підрозділу «Ангели Тайри» в Маріуполі.
Уповноважений підкреслив, що Україна продовжить роботу з повернення всіх незаконно утримуваних громадян — як цивільних, так і військових, незалежно від року їхнього затримання.
«Кожне таке повернення — це перемога людяності над безправ’ям», — зазначив Лубінець.
Раніше повідомлялося, що до України з російського полону повернулися ще 160 українських захисників. Усі звільнені цього разу перебували в неволі з 2022 року.
Фото:
Створено за матеріалами: kyivschina24.com