Київ першим впроваджує «гнучку» комендантську годину у зв’язку з енергокризою.

Київ стане першим містом в Україні, де запровадять так звану «гнучку» комендантську годину. Це рішення ухвалено відповідно до постанови Кабінету Міністрів, яка дає змогу регіонам пристосовувати правила під час надзвичайних ситуацій в енергетиці.

«Ці зміни мають гарантувати людям безперервний доступ до тепла, зв’язку та базових критичних послуг під час тривалих блекаутів», — повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення і міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Що змінюється під час надзвичайного стану в енергосистемі

  • Доступ до «Пунктів незламності» буде вільним: приходити до пунктів обігріву можна цілодобово, без необхідності мати спеціальні перепустки.
  • Рух приватних авто: власникам транспортних засобів дозволено їздити в нічний час з метою дістатися до таких пунктів.
  • Нічний громадський транспорт: питання роботи автобусів та тролейбусів у період комендантської години вирішуватиметься місцевою владою з урахуванням поточної безпекової ситуації.
  • Цілодобовий режим для бізнесу: магазини, аптеки, АЗС і торговельно-розважальні центри, які отримають статус «Пункт незламності», зможуть працювати 24/7.
  • Вимоги до закладів, що надають допомогу: такі об’єкти повинні бути обладнані автономним живленням (генераторами), мати опалення, стабільний зв’язок, можливості для зарядки гаджетів (подовжувачі) та безкоштовно пропонувати відвідувачам гарячий чай.

Чому це потрібно саме зараз

  • 9 січня: на Київ було скоєно атаку понад 240 дронами та близько 36 ракетами, що спричинило масштабні пошкодження інфраструктури.
  • Подальші удари: за кілька днів ворог вдарив ще по 24 об’єктах, застосувавши балістичні ракети та БпЛА.
  • За словами мера Віталія Кличка, дефіцит електроенергії гострий: іноді не вистачає потужностей навіть для критичних об’єктів. Наразі енергосистема забезпечує лише близько двох третин від необхідних потужностей.

Міська влада закликає мешканців Києва неухильно дотримуватися нових правил і користуватися «Пунктами незламності» для безпечного пересування та задоволення базових потреб під час комендантської години.

Створено за матеріалами: 44.ua

Від Олександр

Журналіст, редактор lybid34.kiev.ua