У столиці повідомили про підозру колишньому керівнику АТ «Укргазвидобування» у зв’язку з переплатою більше ніж 62 млн грн за дизельне паливо. Інформацію оприлюднила пресслужба міської прокуратури.

Слідство встановило, що в період із травня по червень 2024 року посадовець, який відповідав за роботу тендерного підрозділу, уклав із приватним підприємством договір на постачання 3 750 тонн дизельного палива на загальну суму понад 202 млн грн.

Після цього підозрюваний підписав 31 акт приймання-передачі пального, на підставі яких було здійснено розрахунки з постачальником. Окрім того, він погодив документ про коригування вартості, що призвело до збільшення ціни закупівлі.

За висновками експертиз, через завищення ціни пального АТ «Укргазвидобування» безпідставно витратило понад 62 млн грн.

«За процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури міста Києва колишньому директору з комерційних питань АТ «Укргазвидобування» повідомлено про підозру у розтраті коштів компанії під час закупівлі дизельного палива для потреб товариства», – йдеться в повідомленні.

Дії колишнього посадовця кваліфіковано як розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинену повторно, в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах — за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 3 років та конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють інших осіб, які можуть бути причетними до укладення та виконання цього договору.

Також повідомлялося про іншу справу: перед судом постане заступник директора одного з департаментів комунального підприємства «Київтеплоенерго», якого обвинувачують у розтраті бюджетних коштів під час закупівлі кам’яної солі. Обвинувальний акт уже скеровано до суду Дніпровською окружною прокуратурою. У жовтні 2025 року посадовець підписав договір на постачання солі за ціною, що значно перевищувала ринкову, через що комунальне підприємство, за висновками експертів, переплатило 533 тисячі гривень.

Фото: Київська міська прокуратура

Створено за матеріалами: kyivschina24.com

Від Олександр

Журналіст, редактор lybid34.kiev.ua