У столиці розпочали відкривати пам’ятники, що раніше були накриті захисними конструкціями, у рамках «Тижнів благоустрою історичних пам’яток». Про це повідомили у Департаменті культури КМДА.

Як інформують у Департаменті, протягом найближчого місяця фахівці поетапно демонтують захисні огорожі біля кількох відомих пам’ятників, приведуть у порядок самі скульптури та впорядкують території навколо них.

Після зняття дерев’яних та піщаних укриттів спеціалісти виконають професійне очищення поверхонь пам’ятників: видалять пил, забруднення та сліди впливу погодних умов.

Відкриття пам’ятників відбуватиметься поступово, у кілька етапів.

Першою локацією став монумент княгині Ользі на Михайлівській площі — захисні конструкції навколо нього демонтували 25 червня. Наразі спеціалісти завершують благоустрій прилеглої території.

Наступним етапом стане відкриття пам’ятника Лесі Українці на однойменній площі: демонтаж захисних споруд заплановано на 9 липня. Після цього фахівці проведуть очищення монумента та впорядкують територію поруч.

Завершальним етапом «Тижнів благоустрою історичних пам’яток» стане робота біля пам’ятника композитору Миколі Лисенку поблизу Національної опери України. Його відкриття та очищення заплановано на 23 липня.

Також повідомляють, що у Шевченківському районі, у приватному секторі неподалік від вулиці Януша Корчака, 11‑А, місцевий мешканець перетворив власне подвір’я на майданчик для зібраних радянських монументів. На території садиби накопичено чимало бюстів комуністичних діячів, серед яких переважають скульптури Володимира Леніна різних розмірів.

Фото: Департамент культури КМДА

Створено за матеріалами: kyivschina24.com

Від Олександр

Журналіст, редактор lybid34.kiev.ua