У столиці з’явився новий громадський простір для відпочинку й прогулянок як для мешканців, так і для гостей міста. Про відкриття Вільнюського скверу та пішохідного мосту повідомив мер Києва Віталій Кличко.

Нову локацію у парку на вулиці Прирічній в Оболонському районі відкривали спільно з мером Вільнюса Валдасом Бенкунскасом та послом Литовської Республіки в Україні Інгою Станітє-Толочкєнє.

Пішохідний міст зведено через заводь за зразком мосту короля Міндаугаса у Вільнюсі.

«Цей проєкт реалізовано у партнерстві столиць України та Литви. На його виконання у 2026 році мерія Вільнюса за підтримки Державної установи “Центральне агентство з управління проєктами” виділила 600 000 євро», – зазначив Віталій Кличко.

Мер підкреслив, що оновлена зелена зона стала символом тривалого співробітництва між містами-партнерами та демонструє підтримку України з боку зарубіжних партнерів.

«Під час розробки концепції ми провели три етапи відкритих громадських консультацій із мешканцями. Проєкт має важливу соціальну складову — у час війни подібні простори допомагають людям відновлювати емоційний стан і зберігати психологічну стійкість», – додав мер.

Віталій Кличко подякував місту-побратиму Вільнюсу за фінансову допомогу у втіленні проєкту та за підтримку протягом повномасштабної війни.

Зокрема, у 2023 році литовська столиця передала Києву 20 генераторів, газові плити з балонами, батарейки та зарядні пристрої, ліхтарі й термоодяг. Також Вільнюс перерахував до благодійного фонду «Майбутній Київ» 500 тис. євро.

Цьогоріч мерія Вільнюса виділила 80 000 євро на придбання сонячних батарей для потреб Київського пансіонату ветеранів праці.

Створено за матеріалами: kyivschina24.com

Від Олександр

Журналіст, редактор lybid34.kiev.ua