Правоохоронні органи викрили схему незаконного оформлення фіктивних медичних документів, які мали слугувати способом ухилення від проходження військової служби. Двоє підозрюваних уже отримали повідомлення про підозру. Про це інформує Київська обласна прокуратура.

За даними слідства, 26-річна мешканка Черкащини та 24-річний житель Сумської області пропонували чоловікам, зокрема тим, хто перебував у розшуку територіальних центрів комплектування, оформити статус непридатного до служби. За свої «послуги» вони вимагали 18 тисяч доларів США.

Підозрювані запевняли клієнтів, що нібито мають вплив на посадовців медичних закладів у Києві й можуть забезпечити встановлення вигаданого діагнозу без реального обстеження. Гроші просили передавати у два етапи — по 9 тисяч доларів: перший платіж разом із копіями документів, другий — після завершення оформлення.

Щоб схилити людей до угоди, зловмисники погрожували швидкою мобілізацією. Як встановили правоохоронці, реального впливу на медиків у них не було, а отримані кошти вони планували розподілити між собою.

Офіційні документи та копії, вилучені під час обшуків

Фігурантів затримали в процесуальному порядку. Під час обшуків виявили та вилучили готівку, копії документів інших осіб та інші речові докази, що підтверджують незаконну діяльність.

Обом повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України — зловживання впливом. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі з можливістю конфіскації майна. Досудове розслідування триває.

Слідчі дії та вилучені докази під час розслідування

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Оболонському районі столиці правоохоронці затримали двох чоловіків — батька та сина віком 45 і 24 років, які організували незаконну схему переправлення військовозобов’язаних за кордон за грошову винагороду.

Фото: поліція Київщини, Київська обласна прокуратура

Створено за матеріалами: kyivschina24.com

Від Олександр

Журналіст, редактор lybid34.kiev.ua