У Києві викрили двох чоловіків, які за гроші втручалися в роботу газових та електричних лічильників, занижуючи показники споживання. Вартість таких послуг сягала від 2,5 до 5 тисяч доларів США. Про це повідомляє офіс Генерального прокурора.
За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом фігурантам, які, за даними слідства, працювали на замовлення споживачів по всій Україні.
Як встановлено, один із підозрюваних — 60-річний мешканець Львівщини, колишній працівник газорозподільчої компанії, який мав досвід роботи з приладами обліку. Він демонтував лічильники та доставляв їх своєму 40-річному спільнику для подальшого втручання. Після модифікацій прилади повертали власникам уже зі зміненими показниками.

Правоохоронці встановили, що організована схема дозволяла суттєво зменшувати обсяги обліку спожитої енергії. Зокрема, в одному з випадків електролічильник після втручання фіксував на 35% менше споживання. Крім того, фігуранти пропонували клієнтам дистанційні пристрої впливу, які могли уповільнювати роботу приладів обліку.
Схему викрили після звернення представників ТОВ «Газорозподільні мережі України», які виявили ознаки стороннього втручання в роботу обладнання. У ході слідства проведено понад 20 обшуків у різних регіонах України, вилучено прилади обліку, пломбірувальне обладнання та інші речові докази.
Одному з підозрюваних обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 7,9 млн грн. Дії фігурантів кваліфіковано за ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України.

Відповідно до Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не доведено в суді.
Раніше повідомлялося про те, що у Києві викрили 40-річного чоловіка, який продавав зброю через поштові відправлення.
Фото: прокуратура України
Створено за матеріалами: kyivschina24.com