Поліція Київської області повідомила про підозру посадовцю з Обухівщини, якого підозрюють у заволодінні земельними ділянками, легалізації майна та розтратах коштів з бюджету. Про це повідомляють у відомстві.
За даними слідства, міський голова Української громади Олександр Туренко нібито організував схему незаконного виведення земель водного фонду через підставних осіб. В подальшому такі ділянки переводили у приватну власність, а частину майна намагалися легалізувати шляхом укладення договорів купівлі-продажу.
За версією правоохоронців, у 2025 році підозрюваний нібито повторно заволодів кількома земельними масивами, штучно змінивши їхні координати в документації та державних реєстрах. Внаслідок цих змін ділянки опинилися в межах лісового масиву та прибережної захисної смуги річки Стугна, що суттєво збільшило їхню ринкову вартість.
Окремо слідство виявило можливі порушення під час виконання договору з озеленення території громади на суму близько 8,5 млн грн. За даними поліції, до актів виконаних робіт могли бути внесені недостовірні відомості про використання техніки, яка фактично не залучалася. Загалом йдеться про понад 1500 годин робіт, що не мають документального підтвердження.
Через підписані акти приймання робіт міським головою підряднику було безпідставно перераховано понад 1,3 млн грн бюджетних коштів, зазначають правоохоронці. Загальна сума інкримінованих збитків, за оцінкою слідства, перевищує 75 млн грн.
Підозру посадовцю оголосили за статтями, які передбачають шахрайство у особливо великих розмірах, легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом, а також розтрату й привласнення майна зловживаючи службовим становищем. Досудове розслідування триває.
Раніше повідомлялося, що у Києві повідомили підозру п’ятьом учасникам організованої групи, які заволоділи майже 3 млн грн під час закупівлі продуктів для закладів освіти Деснянського району.
Фото: з відкритих джерел
Створено за матеріалами: kyivschina24.com