У Києві може з’явитися новий пам’ятник гетьману Івану Мазепі на тому ж місці, де під час Революції Гідності у 2013 році було демонтовано монумент Володимиру Леніну. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час відкриття погруддя Івана Мазепи в Києво-Печерській лаврі.
За словами глави держави, встановлення погруддя у Лаврі — це крок до відновлення історичної справедливості та вшанування ролі Мазепи в історії України.
«Сьогодні ми вирівнюємо історичну несправедливість. Відтепер у Києво-Печерській лаврі по праву стоятиме погруддя видатного українця і покровителя Лаври — Івана Мазепи», — наголосив Володимир Зеленський.
Президент підкреслив, що за підтримки та опіки Мазепи Києво-Печерська лавра пережила період значного розквіту. Він також окреслив гетьмана як видатного державного діяча, мецената і керівника козацької держави.
Водночас Зеленський зазначив, що образ Івана Мазепи потребує не лише погруддя, а й повноцінного монумента у столиці, який би відображав його масштаб.
На думку президента, символічне місце для такого пам’ятника вже існує — це бульвар Тараса Шевченка, де в грудні 2013 року під час протестів було повалено пам’ятник Леніну.
«Вважаю, ідеальне місце вже є. Той простір на бульварі Шевченка з грудня 2013 року чітко символізує зміну епох. Там, де впав Ленін, міцно стоятиме Мазепа», — додав він.
Після громадських слухань щодо подальшої реалізації проєкту Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності організатори оприлюднили роз’яснення щодо ухвалених рішень та наступних етапів роботи.
Фото: Офіс Президента України
Створено за матеріалами: kyivschina24.com