Київ щомісяця втрачає близько пів мільйона гривень, через те, що гроші “лежать” під ногами, прямо у центрі столиці. Це підтверджують активісти, які виявили на мапі платних паркувань Києва “білу пляму” в самому серці міста. Незважаючи на те, що ця ідея навряд чи сподобаються автомобілістам, громадська організація “Пасажири Києва” настійливо закликає ввести платне паркування на вулиці Богдана Хмельницького.

Цю ідею просуває транспортний активіст Павло Постоєнко. У Facebook-спільноті “Пасажири Києва” він опублікував мапу, на якій чітко видно, що вулиця Богдана Хмельницького впродовж усього свого маршруту чомусь залишається “безкоштовною”, при тому, що навколо встановлені знаки з тарифом 35 грн за годину. Читачі уточнили, що платне паркування у зоні Національної опери все ж існує, однак це місце призначене лише для працівників театру.

“Від минулого року прошу КП Київтранспарксервіс створити схему, що передбачає облаштування паркувальних місць на узбіччі вулиці Богдана Хмельницького. Між Леонтовича та Олеся Гончара. Адже наразі там немає платних паркувальних місць, хоча тисячі автівок стоять безкоштовно”, – наголосив Постоєнко.

За його підрахунками, якщо в цьому районі у середньому сотня автівок на день паркується без плати, то це призводить до понад 500 тис грн недоотриманих коштів до бюджету щомісяця. На думку активіста, ці гроші можна використати для реалізації проектів по безбар’єрності, розвитку велосмуг або для удосконалення підземних переходів.

“Але ж ні, схема не розроблена, не погоджена, водії продовжують приїжджати і залишати свої автівки безкоштовно в центрі столиці”, – скаржиться автор ідеї.

Київ очолив антирейтинг порушників паркування на місцях для людей з інвалідністю

Як повідомляв Інформатор, більше ніж половина всіх зафіксованих в Україні випадків неправомірної стоянки на спеціально відведених місцях припадає на столицю. З початку 2025 року в Україні поліція зафіксувала 6 247 випадків порушень паркування на місцях для людей з інвалідністю. Згідно з даними Патрульної поліції Києва, з них понад 3 600 випадків стосуються Києва. Проте водії впевнені, що винні не лише вони, але й недосконалість законодавства та “перегини на місцях” у столиці щодо безбар’єрності.

Також ми повідомляли, що у червні 2025 року водії-кияни сплатили понад 30 тис грн штрафів за невдале паркування. Кожну п’яту автівку, запарковану з порушеннями, було доставлено на штрафмайданчики, а загалом порушення призвели до втрати 12,6 млн грн для київських водіїв та гостей столиці.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.