У лютому 2026 року підприємства, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність і проходили митне оформлення на Київській митниці, перерахували до державного бюджету 17,7 млрд грн митних платежів. Про це повідомили у Київській митниці.
За словами митників, це на 28,5% більше порівняно із січнем 2026 року і на 25,4% більше, ніж у лютому минулого року.
«План надходжень до державного бюджету за місяць виконано на 110,6% — тобто до бюджету надійшло на 1,7 млрд грн більше, ніж очікувалося. У середньому митниця щодня отримувала близько 887 млн грн», – йдеться в повідомленні.
Найбільший внесок у надходження забезпечили:
- легкові автомобілі – 1,49 млрд грн;
- засоби захисту рослин – 894,5 млн грн.
Ще п’ять груп товарів забезпечили кожна понад 300 млн грн надходжень:
- лікарські засоби – 423,7 млн грн;
- телефони – 421,1 млн грн;
- комп’ютерна техніка (машини для автоматичної обробки інформації) – 399,8 млн грн;
- електрогенераторні установки – 399,3 млн грн;
- нікотиновмісні продукти – 348,8 млн грн.
За даними митниці, упродовж січня 2026 року Київська митниця відкрила 120 справ про порушення митних правил. Загальна вартість безпосередніх предметів правопорушень у цих справах становить 10,62 млн грн. Найбільшу кількість проваджень – 72 справи – відкрито під час пересилання товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях. Із них 29 справ пов’язані з переміщенням товарів, заборонених до пересилання відповідно до законодавства України.
Фото: Державна митна служба
Створено за матеріалами: kyivschina24.com