В області виявили та припинили діяльність організованої злочинної групи, яка налагодила масштабний канал постачання і збуту кокаїну з багатомільйонними оборотами. Про це повідомили в пресслужбі Київської обласної прокуратури.
За даними слідства, кокаїн ввозили в Україну нелегальними шляхами з країн Латинської Америки, використовуючи контрабандні маршрути через Європу. Щомісяця учасники угруповання збували приблизно по три кілограми наркотичної речовини, отримуючи прибуток, який сягав до 17 мільйонів гривень.
Керівником групи був 40-річний чоловік, уродженець Херсонщини, раніше судимий за злочини, пов’язані з наркотиками. Він відповідав за організацію постачання, координацію дій учасників і загальне керівництво схемою. До цього ланцюга долучилися троє співорганізаторів, які займалися закупівлею товару, пошуком клієнтів, створенням мережі дилерів і контролем фінансових потоків.
Серед фігурантів також був 39-річний уродженець росії. Інші учасники виконували роль фасувальників, кур’єрів і безпосередніх збувачів.
Замовлення приймали через закриті чати в месенджері Telegram. Доставку здійснювали на орендованих автомобілях, маскуючи їх під таксі. Передачу товару організовували «з рук у руки» у визначений заздалегідь час і місце. Для зберігання та фасування наркотиків використовували орендовані квартири в столиці та області.

Кокаїн фасували в дози по одному граму, пакуючи їх у вологі серветки. Одна порція коштувала від 150 до 200 доларів США. За даними слідства, серед клієнтів були й деякі представники шоу-бізнесу.
У межах спецоперації слідчі поліції області разом із оперативниками Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції та Служби безпеки України провели 55 санкціонованих обшуків у кількох регіонах країни. Під час слідчих дій вилучили понад два кілограми кокаїну, готового до збуту, готівку в різних валютах — майже 1,5 мільйона гривень, мобільні телефони, електронні ваги, пакувальні матеріали, ноутбуки, банківські картки, чорнові записи, транспортні засоби та інші предмети, що мають значення для справи.
«У процесуальному порядку затримано 16 осіб, зокрема організатора та співорганізаторів. Усім їм повідомлено про підозру залежно від ролі у злочинній схемі за частинами 1 та 3 статті 307 Кримінального кодексу України — незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи збут наркотичних засобів, вчинені за попередньою змовою групою осіб», — зазначили в повідомленні.
Організатор та співорганізатори перебувають під вартою; суд обрав їм запобіжний захід без права внесення застави. За інкриміновані злочини підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі.
Досудове розслідування триває.



Також повідомлялося, що у Києві правоохоронці викрили двох чоловіків, які вирощували коноплі та збували канабіс. 49- та 42-річні фігуранти орендували приватний будинок на Полтавщині, де облаштували плантацію. Вирощений канабіс зловмисники сушили та готували для продажу. Під час обшуків вилучили близько 50 мішків рослин коноплі та близько 5 кг готового канабісу.
Фото: Національна поліція, Київська обласна прокуратура
Створено за матеріалами: kyivschina24.com